Papara Lite vs Papara Black

Çoğu kişi haftalarca beklediğini söylüyor. Ankara’da oturuyorum.
Bende duymuştum. İstanbul'da oturuyorum ve 1 günde geliyor.

Asıl merak ettiğim şey buydu, sağolun.
Aslında gönderebiliyor yalan söylemiş olmayayım ama IBAN gibi değil. Papara uygulamasında o kişinin kart bilgilerini kaydediyorsun ve yine uygulamadan Para Ekle yerine girip kartı seçtikten sonra miktarı yazıp çekebilirsin (işlemci ücreti miktarına göre değişlik gösterebiliyor. 10 TL çekeceksen 20 kuruş işlem ücreti alıyor).

Papara'nın hiçbir kartına, kredi kartı ile transfer olmuyor sadece Papara kullanan birisi sana para gönderebilir.

Papara kartından kredi kartına oluyor, para gönder yerine IBAN'ı yazıyoruz sonra miktar. Kredi kartından Papara'ya oluyor ama biraz o karışık, Papara uygulamasından hangi banka ise oradan IBAN'ı alıyoruz kredi kartın uygulamasından para gönder yerine IBAN'ı giriyor açıklama kısmına da Papara noyu yazıyoruz öyle gidiyor diye biliyor.

Papara kartından kredi kartına oluyor. Kredi kartından Papara'ya oluyor ama biraz o karışık, Papara uygulamasından hangi banka ise oradan IBAN'ı alıyoruz kredi kartın uygulamasından para gönder yerine IBAN'ı giriyor açıklama kısmına da Papara noyu yazıyoruz öyle gidiyor diye biliyoru.
Kurumsal IBAN'lar geçersiz gibi bir hata veriyor diye biliyorum bende. O IBAN' kart olmadan atmden para yatırmaya yarıyor.

Selam, yakın zamanda Papara kart almayı düşünüyorum ancak merak ettiğim şeyler var. Black karttaki limit vb. avantajlar çekici fakat kartın gelmesini beklemek istemiyorum. Lite kart alırsam ne gibi farklar olur, eksileri nelerdir? Lite karta kredi kartından para yüklenebilir mi?

Lite Card sadece anlaşmalı satış noktalarında kalan stoklarıyla satılan eski seriye ait üretimi durmuş bir karttır. (Lite Card alırsanız halen hesabınızı tanımlayabilir ve kullanabilirsiniz.)

Black Card eski seriye ait sadece Papara'nın kendisinden alınabilen ve hesabınızı sözleşmeli statüsüne yükseltebilen bir karttı.

Lite Card ve Black Card aylar önce Papara Card adı altında birleşerek yeni seriyi oluşturdular. Artık uygulama üzerinden veya papara.com'dan alınan herhangi bir renkteki Papara Card hesabınızı sözleşmeli statüsüne yükseltebilir.

> Tavsiyemi isterseniz hem sözleşmeli hesaba geçiş için Papara Card'a başvurun hem de o kartınız gelene kadar anlaşmalı satış noktalarından ayrı bir Lite veya Papara Card alın. Anlaşmalı satış noktasındaki kartlar 5₺, kartı hesabınıza tanımladığınızda 5₺'niz geri iade ediliyor. Papara üzerinden başvuru yaptığınız ilk kartınızda zaten ücretsiz.

NOT: Anlaşmalı satış noktalarından satın alınan eski seriye ait Lite Card ve yeni seriye ait Papara Card'lar hesap tipinizi sözleşmeliye çevirmez.

Geri
Yukarı