Papara onaylı hesap için ne gerekli?

917382

Hectopat
Daha fazla  
Hesabımı onaylatmaya çalışıyorum ancak kimliğimi kabul etmiyor. Kamerayla onaylatmak dışında başka seçenek de yok. Neyi eksik yapıyor olabilirim? Yaşım 17.

Kamerayla onay çok zor oluyor. Birçok konuda şikâyet duyuyorum. Destekle iletişime geçmeyi deneyin.

Hesabımı onaylatmaya çalışıyorum ancak kimliğimi kabul etmiyor. Kamerayla onaylatmak dışında başka seçenek de yok. Neyi eksik yapıyor olabilirim? Yaşım 17.
Deneyeceksin okutmayı. Yoksa yapamazsın, kimlik kartını okuması çok iyi çalışmıyor, dene. Olmazsa destekle iletişime geçin.

Öncelikle kimlikte fotoğrafınızın olması lazım. Sonrasında ise kimlikte imza olması lazım. Ben zamanında bilgisayardan yapmıştım kimlikte imza olmadığı için. Ancak şu anda o seçenek aktif değil maalesef.

Kamerayla onay çok zor oluyor. Birçok konuda şikâyet duyuyorum. Destekle iletişime geçmeyi deneyin.

Hatalar aslında basit şeyler:
  • Türkçe karakterleri kamera tanımıyor. Ş, Ü, İ gibi harflar yerine S, U, I yazıyor. Onu düzeltme ekranında elle düzeltmek gerekiyor.
  • Diğer husus ise yeni kimlikte solda bulunan hologram kısmı kartı oynatarak kameraya göstermek.
Başka da bir püf noktası yok açıkçası. Ortam da temiz bir ışık var ise sorun yaşanmayacaktır.

Geri
Yukarı