Papara PTT Para Yükleme Sonrası Para İadesi

Swind

Kilopat
Daha fazla  
Dün PTT'ye gidip Papara Kart almak için papara hesabına para yüklemek istediğimi söyledim. Oradaki çalışan da daha ilk defa paparayı duymuş ben de yeni kart alacağım için çok bilmiyorum. 10TL yüklemek istediğimi söyledim ve kesim ücreti olarak normalde %1 alması lazımken 5.50TL aldı. Herhalde ilk kart alırken böyledir deyip bir şey söylemedim. Parayı yüklerken benden telefon numaramı alması gerekiyormuş (sonradan öğrendim) ne telefon numarası aldı ne başka bir şey. Parayı gönderirken de açıklama kısmına papara numarasını yazmak gerekiyormuş ve bilmediğim için bir şey yazmaya gerek yok dedim. Sonrasında müşteri hizmetlerini aradım ve paranın onlarda beklediğini söyledi, mail adresmize iban atın yollayalım dediler ve benim de banka hesabım olmadığı için iban numaram yok. Bir tanıdığımın iban numarasını attığımda ise kendinize ait iban numarası olması gerekiyor diyorlar.

Sonuç olarak hesaba yüklemek için verdiğim 10TL ve 5.50TL kesim ücreti onlarda duruyor ve kendi iban numaran olmadan vermiyorlar. Başka bir türlü ben bu parayı alamaz mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı