Papara'daki dolar banka hesabına gönderilebilir mi?

EREN SATAR

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Manisa
İyi günler. 30-40 bin arası bir miktarı dolara yatırmayı düşünüyoruz. Alış satış fiyatlarını karşılaştırdığımızda en mantıklısı Papara geldi fakat korkum Papara'nın arkasında bir bankanın olmaması ileride hesabımızın durduk yere kapatılıp paramızın gitmesi gibi korkular mevcut.
Veya doları Papara'dan alıp ardından kendi Yapı Kredi-Garanti tarzı bankalardaki döviz hesabına gönderip tekrardan bozduracağımız zaman Papara'ya atarız diye düşündük. Böyle bir şey mümkün müdür? Teşekkürler.

Papara hesabına zaten bahsettiğin banka hesaplarından döviz aktarabilirsiniz yalnızca. Sorun nedir tam olarak?
Sorun şöyle hocam Paparanın arkasında bir banka yok ben kendim kullansam içinde 400-500TL den fazla para olmuyor bir sorun yaşasam bile giden gitsin fakat şu an da 35.000TL değerinde döviz az para değil babam da güvenilirlik konusunda emin değil Paparayı tercih etmek istememizin nedeni daha ilk alıştan diğer bankalara göre 600-700TL arası uygun olması umarım ifade edebilmişimdir.
Bankada tutmak yerine, Binance gibi güvenilir borsalarda dolar endeksli coinlerde de tutabilirsiniz paranızı.
Reşit değilim henüz 16 yaşındayım ben de yapacak olsam bu tarz bir yol izlerim fakat babam bu tarz şeylere yanaşacak birisi değil. Zorunlu bankada tutulacak.

Geri
Yukarı