Para biriktiremiyorum

YOLDAŞ Yasin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 10. sınıf öğrencisiyim genelde okul harçlığı olarak 2 gün için 100 TL gibi bir para veriyorlar veya arada değişe de biliyor. Para biriktirmek istiyorum çünkü ailem genelde pek benim almak istediğim şeylere falan ön yargılıdır veya küçükken babama “baba oyun alacağım da 100 lira verir misin?” diyebiliyordum ancak şu an diyemiyorum malum artık günlük param oldu neredeyse 100 lira. Bu sebepten dolayı da para biriktirmek istiyorum (tabii sadece oyun almak için değil başka sebeplerde var) ama şöyle bir sorun var benim sadece yol param bile 32 lira 2 gün için 100 lira olduğunu var sayarsak 36 lira para kalıyor geriye hadi yemeği de evden getirdim say yemeğe para gitmesin 2 gün de de su aldım diye 10 lira yaptı kaldı geriye 22 lira bu 22 lira da genelde pek benim elimde kalmıyor direkt harcıyorum (bu benim tutarsızlığımdan dolayı) ama biriktirmek istiyorum. Bir yerlerde çalışmayı da çok düşündüm ama futbol antrenmanlarından dolayı vaktim olmuyor. Kısaca ne yapmam lazım benim para biriktirmek için? Artık sıkılmaya başladım çünkü.

“Daha fazla harçlık verebilir misiniz?” demeyi dene. Günlük harcamalarım ucu ucuna yetiyor dersen olaya anlayışla bakacaklardır.

Yani haftanin 5 gunu okulda oldugunu varsayarak yapilabilecek en mantikli şey hafta sonu 2 gun gundelik islerde calisman mecburen dinlenme gununden feragat etmen gerekiyor. Ya part time sadece hafta sonu olacak ya da dedigim gibi ya da hafta içi aksam calisman lazim baska secenek yok gibi.

Yani haftanin 5 gunu okulda oldugunu varsayarak yapilabilecek en mantikli şey hafta sonu 2 gun gundelik islerde calisman mecburen dinlenme gununden feragat etmen gerekiyor. Ya part time sadece hafta sonu olacak ya da dedigim gibi ya da hafta içi aksam calisman lazim baska secenek yok gibi.

Malesef dediğim gibi antrenmanlardan dolayı şu anlık olmaz.

“Daha fazla harçlık verebilir misiniz?” demeyi dene. Günlük harcamalarım ucu ucuna yetiyor dersen olaya anlayışla bakacaklardır.

Genelde belli bir para vermiyorlar zaten o an cebinde ne varsa o gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı