Para biriktirip ekran kartı almak

Ryzen 3 3200G.
RX 550 4 GB.
16 GB RAM.
Gigabyte A320MH.
500W PSU.

Bu sistemi geçen sene topladım. Biliyorum bu işlemciye bu ekran kartını takmak olmamış ama ben bu sistemi toplarken seneye RX 570 alırım diye topladım fakat ekran kartı stoğu ve artan fiyatlar yüzünden sanırım sıfır alamayacağım. Bende 2. el almaya karar verdim. Şu anda 2. el RX 570 2000-2500TL civarında. 15 yaşındayım yazın çalışıp oradan biraz kazansam birazda elimdeki eşyaları Letgo- sahibinden üzerinden satsam, zaten elimde RX 550 var onu da satarsam 2. el bir RX 570 alabilir miyim? Asıl sorum haziran Temmuz'a kadar 2. el RX 570 fiyatları sizce artar mı? Çünkü eğer çalışırsam çok çok kazanamayacağım. Şu anda 2000TL olan ekran kartları yaza artar mı?

Bence elindeki ile yetin 1 sene daha böyleyiz gibi duruyor. 2500 TL'e RX570 alacağına tüm sistemi satıp yurtdışından 1660Ti'lı Laptop alırsın 7-8 bine.
Hocam satma fikrinde size katılıyorum ancak yurtdışından da olsa içinde 1660Ti olan bir laptop'u 7-8 bin TL'ye almak imkansız gibi bir şey.
Sence Hulk gerçek olabilir mi? 😄

Hocam yaşanan çip üretimi sıkıntısı yüzünden fiyatlar artacak. Yani çoğu kişi yaza düzelir zannediyordu ama olmayacakmış. Boşuna ümit etmeyin artık bu kartların dolarla stokla alakası kalmadı. Üretiminde zorluklar yaşanmaya başlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha detaylı bilgi için bu videoyu izlemenizi öneririm.

Hammadde bulunamaması, iş gücü maliyeti, nakliyat ücretleri ve talep aşırı derecede arttığı için stoklar maalesef bitik durumda. Fiyatlar artmasına rağmen çıktığı gibi kartlar alınmaya devam ediyor miningciler sağ olsun. Uzun süre düzelemeyecek gibi duruyor. Elinizdeki ile idare etmenizi tavsiye ederim.

Hocam satma fikrinde size katılıyorum ancak yurtdışından da olsa içinde 1660Ti olan bir laptop'u 7-8 bin TL'ye almak imkansız gibi bir şey.
Sence Hulk gerçek olabilir mi? 😄

Amazon'dan anlık indirimlerden 10.000-11.000 bandında 3060'lı laptop alabiliyorsun 1660Ti çok düşmesede. Amazon'a da bakmanı öneririmözellikle UK.

Amazon'dan anlık indirimlerden 10.000-11.000 bandında 3060'lı laptop alabiliyorsun 1660Ti çok düşmesede. Amazon'a da bakmanı öneririmözellikle UK.
Hocam NewEgg'de de orada yazan fiyatın üstüne 1000-1500 civarı vergi istiyor. Yani 7-8 bin TL gerçekten imkansız.

Hocam NewEgg'de de orada yazan fiyatın üstüne 1000-1500 civarı vergi istiyor. Yani 7-8 bin TL gerçekten imkansız.
Hocam o fiyatın üstüne vergi istemiyor o vergi dahil fiyat 50 kere alışveriş yaptığım yer :D Sadece kargo ekliyor, o da bazen kampanyada ücretsiz oluyor.

Geri
Yukarı