Para biriktirirek ne alınabilir?

Bütçe
250

Infinityy 144hz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ortaokul öğrencisiyim. LGS'ye gireceğim fakat ortalamam 87-88 falan ve hoca bu ortalamaya kötü diyor denemede 40. oluyorum. Sabit 80 kişi giriyor hocada bunun aşırı kötü olduğunu demiş aileme. Normalde ailem bana bilgisayar alacaktı fakat bunu duyunca vazgeçtiler bende kendi param ile almaya karar verdim. Haftalık 250TL alıyorum hiç harcamıyorum. Yazın da çalışacağım ama ne yapmam gerek? Biriktireceğim fakat ne kadar sürer PC almak çok istiyorum. Tavsiye verir misiniz?

Arkadaşlar ortaokul öğrencisiyim. LGS'ye gireceğim fakat ortalamam 87-88 falan ve hoca bu ortalamaya kötü diyor denemede 40. oluyorum. Sabit 80 kişi giriyor hocada bunun aşırı kötü olduğunu demiş aileme. Normalde ailem bana bilgisayar alacaktı fakat bunu duyunca vazgeçtiler bende kendi param ile almaya karar verdim. Haftalık 250TL alıyorum hiç harcamıyorum. Yazın da çalışacağım ama ne yapmam gerek? Biriktireceğim fakat ne kadar sürer PC almak çok istiyorum. Tavsiye verir misiniz?

Yılda 13K eder 1 TL bile harcamadığınızı varsayarsak. Yazın çalışmazsanız pek mümkün görünmüyor yani. Hocanızın neden böyle dediğini anlamadım 87 ortalama gayet makul, denemelerde biraz uğraşıp yükseltirseniz ailenizle bir konuşun derim.

LGS'ye kalmış 4 ay. Kendin para biriktirerek almak yerine git derslerine çalış, ailen senin emek verdiğini gördükten sonra zaten alır. Şu an ailen almamakta haklı daha bilgisayarsız adam akıllı çalışmamışsın bilgisayarla nasıl çalışacaksın ?

Son düzenleme:
1 ayda 1000 TL eline geçmiş oluyor bu da 2 yılda rahat iyi bir PC toplayabileceğini gösteriyor fakat şöyle bir sorun var ki enflasyon fazla ümitlenme git ailenin başına sarmaşlatırsın.

Yaz tatili başlamadan 1 hafta önceden iş aramanı tavsiye ederim çünkü yaz sezonu öğrencilerin çoğu iş aramaya çıkıyor bir de düşük ücretlere çalışmamanı tavsiye ederim.

Teşekkürler bunu duyduğum iyi oldu.

Güzelde sınavlarım iyi sadece denemelerim kötü 80 kişi içinden Max 30. olabiliyorum çalışsamda olmuyor.

Doğru çalışmıyorsundur, ortaokul seviyesinde çalışıp da anlaşılmayacak kadar detaylı ya da zor bir konu yok. Ortalaman da sınav senesi için pek iyi değil. Ortalama netlerin kaç ?

Doğru çalışmıyorsundur, ortaokul seviyesinde çalışıp da anlaşılmayacak kadar detaylı ya da zor bir konu yok. Ortalaman da sınav senesi için pek iyi değil. Ortalama netlerin kaç?

Matematigi anlamıyorum Türkçede cümlenin ögelerini çözemiyorum çok inkılap öyle İngilizcem iyi dinde iyi fende her konuyu anlıyorum fakat soruda hata yapıyorum Türkçe ile fen yapamıyorum biraz matematiği hiç anlamıyorum ne kadar test cözmeye calisamda matematik olmuyor.

Matematigi anlamıyorum Türkçede cümlenin ögelerini çözemiyorum çok inkılap öyle İngilizcem iyi dinde iyi fende her konuyu anlıyorum fakat soruda hata yapıyorum Türkçe ile fen yapamıyorum biraz matematiği hiç anlamıyorum ne kadar test cözmeye calisamda matematik olmuyor.

Benim durum buydu ya ama bence yapamadığın sorular üzerinde durursan ve hocalara sorarsan yaparsın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı