Para biriktirme

CharonVI

Hectopat
Fazla para harcayan bir insanım bana önerebileceğiniz bir biriktirme taktik tüyo filan var mı, daha önce işe yaramış olan.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce ne kadar paraya ihtiyacın olduğunu ve ya ne kadar biriktirmek istediğini belirle. Sonra harcamalarından ona göre bir miktar kıs. Gerisi senin iradene kalmış, biriktirmek istiyorsan yaparsın yoksa olmaz.

Hocam ilk yöntem maaşın en az %20'sini kenara koyup geri kalanı ile geçinmek. Eğer bu yöntem etkili olmuyorsa da biriktirmek için borç almak. İnsan en azından g*t korkusundan bir şekilde borcu ödüyor. Düşük harcama yapıp ay sonunda kalanı biriktirmek ise işe yaramaz. Denemeyin yani. Zaman kaybı çünkü.

Dışarıdan hiç yemek yeme, gezmeye çıkma. Asla özel hastaneye gitme. Ucuz marketlerden alışveriş yap. Sigara içiyorsan bırak. Ucuz elbiseler al. :D
Bu dediklerimin aynısını yaparsan, neler alırsın neler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir teneke kutu al para girebilecek delik aç sonra yan taraflarından açıp para alabileceğin yerler varsa lehim ile kapat. Her gün cebindeki bozuklukları at sonra para birikir. Kendim denedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı