Para Biriktirmenin Yolları

Barış Telli

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sizlere son birkaç yıldır başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Ailemin durumu ortalama diyebilirim ama ekstralara ayıracak fazla paramız yok. Ben de bunun farkındaydım. Farkındaydım diyorum çünkü bu olay 2.5 yıl öncesine dayanıyor. O zamanlar Samsung Galaxy S3 modelini yeni tanıtmıştı adeta hayran kaldım. Aileme sorduğumda alamayacaklarını söylediler şu anda 8. sınıfa geçen bir orta okul öğrencisiyim o zamanki günlük harçlığım olan ''3'' TL ile 1.5 yılda 1200 TL para biriktirdim. En başta bana karşı çıkan ailem adeta karşımda mahcup durumda kalmıştı. Ama ben bana telefonu almadıkları için memnunum. Neden diye soracak olursanız insanın bir şeyde emeği olduğunda kıymeti kat kat artıyor. Şu anda 1 senelik bir S3 kullanıcısıyım ve üzerinde soyulmayı bırakın bir çizik bile yok. O forumlarda malzeme kalitesini eleştirenler şimdi HTC ONE M8 cihazını fiyatı dolayısıyla eleştiriyor. Büyüklerimin bir sözünü kullanmak istiyorum: "Ne kadar ekmek o kadar köfte."

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı