Para iadesi yerine değişim talebi

Turanv1

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller, bundan yaklaşık 3 yıl önce şehrimdeki Vatan Bilgisayar mağazasından 900-950 küsur fiyata MSI marka Armor RX570 4 GB model olan ekran kartı satın aldım, son zamanlarda yaşadığım ısınma, donma, performans kaybı sonrası ürünü aldığım mağaza aracılığıyla servise gönderdim ürünün garanti süresi devam ediyordu her neyse ürünü servise verdikten sonra üründe işlemci arızası çıkmış yani şüphelerim beni yanıltmadı, ve servisten bana iade/değişim kararını onaylanan mesaj geldi, buraya kadar her şey tamam ama ürün stokta olmadığı için Vatan Bilgisayar ancak fatura üzerindeki fiyata istinaden para iadesi verebiliriz diyor ben bunu kabul edemem çünkü hepiniz güncel fiyatları biliyorsunuz aynı performanstaki kartı almak için iade ile verilen paranın üstüne 3-4 bin TL eklemek zorundayım bunu asla kabul edemem. Benim kesin olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz? Bu arada Vatan Bilgisayar müşteri hizmetlerine iade yerine değişim talep ettiğimi belirttim, ve onlarda servise iletmişler haber bekliyorlarmış. Son olarak ben bu ayıplı, arızalı ürün yerine hangi ürünü talep etmeliyim? PENTA teknoloji ile de irtibata geçtim Whatsapp üzerinden bana gelen cevabı ekledim foto olarak.

Dosya Ekleri

• 20220529_142025.png
    20220529_142025.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 53
  • 20220529_141648.png
    20220529_141648.png
    131,1 KB · Görüntüleme: 51
  • 20220529_142148.png
    20220529_142148.png
    86,6 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam ben de benzer bir durumdayım, ama benimki 2. el ürün:( İncehesaptan 6 ay önce 1750tl ye alınmış bir işlemciyi (Ryzen5 3600) aldım sarı siteden. İşlemci maalesef sorunlu ve arada mavi ekran veriyor, Prime95te Fatal Error veriyor vsvs
2. el ürünler için Hakem Heyetine falan başvuruda olmuyormuş sanırım, umarım değişim talebimi kabul ederler, yoksa 1750tl iade hiç bir işime yaramaz...
Bir akıl veren olursa çok makbule geçer valla.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar müşteri hizmetlerini arayıp iade kabul etmiyorum aynı ürün ya da yerine müadil ürün ile değişimi yapılmasını istiyorum dedim ve talep oluşturdum onlar da bu talebimi Penta teknolojiye iletmiş ve o talepten bugün haber geldi ürünü verdiğim mağazadan müşteri hizmetleri çalışanı aradı ve GTX 1650 ekran kartı ile değişim seçeneği sunuldu ben de onayladım, gerçekten çok sevindim ama kartı elime alana kadar bekleyeceğim yine de, aldıktan sonra son durumu yazacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı