Para ile alınan IPTV'ler yasal mı?

cankute

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu internette beli fiyatlara satılan m3u listeleri vb. IPTV kanalları Bein Sports, Tivibu Spor gibi kanallar verebiliyor. Bu yasal mı? Sonuçta belli bir ücret karşılığında alıyoruz

Bir ücret ödüyor olmanız yasal olduğu anlamına gelmez. Söz konusu kanalların müşteri temsilcilerini arayarak yasal olup olmadığını sorabilirsiniz.

Hepsi yasadışı organizasyonlardır, korsanı parayla satmaktadırlar. Zaten bunlara para verende bir gram akıl yoktur. Çalışan bir insanın zaten kısıtlı boş vakti oluyor o kalan vakitte bir futbol maçı veya belgesel ancak izleyebilirsin. Ben futbol ile alakalı birisi olarak hafta sonları maç izler işten arta kalan vakitte ise TV'den zap yaparak güzel belgesel bakarım sonra kapatırım. Zaten bunlar TV platformu ağırlıklı olarak. Benim bunları tercih etme sebebim ise seçim mekanizmamı zorlamamak. Mesela dünyanın en zengin iş insanlarına bak hocam adamlar aynı kıyafeti giyer. Gün içerisinde bir sürü karar alıyoruz bu hayatımızı etkileyen yorucu bir süreç. Eğer karar mekanizmasını hor harcarsak kendimize ve hayatımıza yazık ederiz nitekim geçmişte kendimize verdiğimiz zararlar da mevcuttur. Netflix vb platformlar ise sürekli ne izlesem diye yoruyor ve karar mekanizmamı hırpalıyor. Zaten kullananlar arasında "yarım saat ne izlesem diye araştırdım en sonunda yorulup kapattım" gibi bir sürü veryansın duymuşsunuzdur sağda solda. Eskiden bir şeyler izlemek; zap yapabiliyor olmaktan ötürü güzeldi. Tesadüfen güzel içeriklerden hoşnut duyan canlılarız. Evinden dünyada izlemeyeceğin içerik yoktur ama bakkala gidersin en tırt içerik ilgini çeker öyle bir şey. Ulusal kanalların tamamı rezalet olduğu ve ilgimi çekmediği için beinsport belgesel ve spor paketi aldım bana yetiyor. Zaten öyle uzun uzun içerik tüketmekten hoşlanan birisi değilim. Bunları neden anlattım onuda bilmiyorum 😁

Geri
Yukarı