Paragrafa nereden başlanmalı?

Daha fazla  
Merhaba TYT matematiğe başladım ama bir yandan da her gün paragraf çözmek istiyorum genelde sayısal derslerim daha iyidir paragrafta falan çok düşünürüm elimde antrenmanlarla paragraf kitabı var sizce bunu çözüp daha sonra orta düzey bilgi sarmal gibi bir şey mi alıp onu da bitirdikten sonra paragraf denemesi çözsem güzel olur mu nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Basit bir paragraf kitabıyla başla ve her gün kitap okumaya çalış.

Bir de hızlı okuma eğitimi alırsan tadından yenmez.

Merhaba TYT matematiğe başladım ama bir yandan da her gün paragraf çözmek istiyorum genelde sayısal derslerim daha iyidir paragrafta falan çok düşünürüm elimde antrenmanlarla paragraf kitabı var sizce bunu çözüp daha sonra orta düzey bilgi sarmal gibi bir şey mi alıp onu da bitirdikten sonra paragraf denemesi çözsem güzel olur mu nasıl bir yol izlemeliyim?

Basitle başlasan bile üst düzeye çıkarman gerektiğini düşünüyorum, artık Türkçe çok önem kazandı (2021 de matematikle birlikte belirleyici olduğunu düşünüyorum) ve anlamca kapalı,şıkları birbirine yakın sorular çoğunlukta. Seneye ne olacağı belli değil ama her türlü senaryoya hazırlanmak lazım.

Basit bir paragraf kitabıyla başla ve her gün kitap okumaya çalış.

Bir de hızlı okuma eğitimi alırsan tadından yenmez.

Ben hiç paragraf çözmedim. Sizce çözmem gerekir mi? Çözmeyi denedim ve çok kolay gelmişti. Zaman kaybı gibi hissediyorum paragraf çözmeyi. Kitap okusam yetmez mi mesela.

Ben hiç paragraf çözmedim. Sizce çözmem gerekir mi? Çözmeyi denedim ve çok kolay gelmişti. Zaman kaybı gibi hissediyorum paragraf çözmeyi. Kitap okusam yetmez mi mesela.

Soru tarzları görmelisin. Yeni nesil sorulara da anca soru çözerek alışırsın.

Soru tarzları görmelisin. Yeni nesil sorulara da anca soru çözerek alışırsın.

Galiba bir yerden başlamam gerekiyor. Kitap öneriniz var mı? Bende hız ve renk var. Soruları sadece okuyarak kolay olanlardan ve zor olanlardan birkaç test çözmüştüm. Her soru için 1 dk dan daha az süre ayırmıştım ve zorlanmamıştım. Birkaç tane zor olan paragraf kitabı önerebilir misiniz?

Maalesef yok. 3 yıl geçti aradan, hangisi iyi hangisi kötü değişmiş olabilirler ama en zor çözmenin de iyi bir sonuç yaratacağını düşünmüyorum. Sınav ayarında çalışmak lazım. Kolay-orta-zor gibisinden. Eğer çözebiliyorsanız da bu iyi bir şey, diğer derslere ağırlık verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı