Paralel evren

Şu konuda bile din ile ilgili bir tartışma çıktı ya, söylenecek söz yok. Konuyu sağa sola çekip kavga etmeyin de kilitlenmesin.

Şahsen var olabileceğini düşünüyorum ama sizin bahsettiğiniz gibi durumların paralel evrenlerde yaşayan ikizlerimiz tarafından olacağını düşünmüyorum. Fikrim, bağlantılı olmamızın imkansız olacağı yönünde.
Şu an mantık kurmaktan öteye de gidemeyiz zaten.

@Glank Yani saygısız insanlar aşağılayabilir. Sizin düşüncenize ben de katılıyorum. Kuran-ı Kerim'i çoğu insan bir şeye tapmak olarak zannetse de, bilimle çoğu yerde çelişiyor. Çoğu ayetlerinde de bilime yönlendiriyor. Yani olay burada inanmak değil. Bir ansiklopedi olarak bile bakılabilir.

Ancak gerçekten konuda din ile alakalı bir tartışma çıkması da çok değişik.

"Paralel evren" diyoruz.Yani "paralel" ve "evren"
Bu da demek oluyor ki yaşadığımız uzay, kainat, evren gibi ondan da büyük bilmem kaç tane daha evren olduğu anlamına gelmiyor mu? Yoksa yanılıyor muyum?
Bu da evrenin aslında küçük kümeler halinde alt evrenciklerden oluştuğu anlamına gelmez mi?
Bu evrencikleri uzayda farklı renklerde ayrı olan damlalara benzetirsek(misal) her biri diğerinin yansımasını kendi görüntüsüne katar. Bu da tam olarak "paralel evren" teorisine benzemez mi?

Bilimsel içerikli konularda kemikleşmiş olay sıralaması:
> Konu açılışı, ilk mesaj.
>Konu hakkında ilk 5-10 mesaj, genelde ilk sayfa.
>Konu içeriğinin islama bağlanması, genelde ilk 2. Sayfada gerçekleşir.
>İslami mesaja gecikmeyen zıt görüş, tartışmaların başlaması.
>Tartışmaların devamı, genelde tartışma konudan sapmıştır.
>Tartışmaların dinmesi, nadiren konu kilitlenir.
Genelde böyle oluyor.
Konuyu toparlayayım kısaca paralel evren dediğimiz şey de bir inanç ve görüştür vardır yoktur herkesin düşüncesi farklı herkes birbirinin düşüncesine saygılı olsun ve kutuplaşma yaşanmasın iyi forumlar herkese.

Çok merak ediyorum acaba paralel evrendeki versiyonum kaç yaşında ve ne yapıyor ? teoriydi sanırsam ve bazı dizilerde gözükmüştü bazı evrenler gelecekte geçiyor olabilirmiş. Her şey teoriden ibaret zaten olsa ne olur olmasa ne olur umarım insanlık ileride çok gelişir ve böyle twitter üzerinden ülke yöneten bir Türk halkı olmaz.

"Paralel evren" diyoruz.Yani "paralel" ve "evren"
Bu da demek oluyor ki yaşadığımız uzay, kainat, evren gibi ondan da büyük bilmem kaç tane daha evren olduğu anlamına gelmiyor mu? Yoksa yanılıyor muyum?
Bu da evrenin aslında küçük kümeler halinde alt evrenciklerden oluştuğu anlamına gelmez mi?
Bu evrencikleri uzayda farklı renklerde ayrı olan damlalara benzetirsek(misal) her biri diğerinin yansımasını kendi görüntüsüne katar. Bu da tam olarak "paralel evren" teorisine benzemez mi?
Hayır olamaz. Varlık dediğimiz şey (en azından algıladığımız.) dış bir ortamda süzülen bir şey değildir. Genelde bunu evrende süzülen yıldızlar olarak gösterirler. Ama dış bir ortam yoktur, ki aslında ortam kavramı da yoktur. Var olmuş ve olan herşey evrenin kendisi. Biz evreniz, eşyalar evren, zaman evren, ışık evren, ısı evren herşey evren.

Geri
Yukarı