Paralı Poşet İçin Alışveriş Limiti

Ne poşetmiş arkadaş, memleket şokta! :D Bu kadar problem olacaksa ekmek dolabının yanında şeffaf poşetlerden olur hani, işte onlardan 3-5 adet alın elinize doldurun. Kasada soran olursa açık açık söyleyin, çekinmeyin. Mevzuatta şeffaf poşetlerin paralı satıldığına dair bir madde yok dersiniz. Açıkça belirtilmiş: 15 mikron altındaki rulo hışır poşetler ücretsiz olacak, diye. Ayrıca evinizden de götürebilirsiniz. :)

Bugün böyle bir haber gördüm ve gerçekten hayran kaldım :D Adam eşyaları, poşetle evine kadar taşıyor ardından tekrar markete gidip iade ediyor :D Eki Görüntüle 356882:D
En mantıklı çözüm bu gibi görünüyor. Sonçta poşeti satın alıyoruz ve aldığıımız ürünü iade etme hakkımızda var.

25 kuruş edecek doğada çözünen ve kaliteli poşet üretip onu satsınlar. O zaman o poşetlerden herkes alır. Sattıkları poşet zaten hemen yırtılıyor. Onuda çöp poşeti olarak kullanıyoruz zaten:dikkatli:

Bazı kişilerin algılayamadığı bir durum var.

-Bu poşetler neden ücretli oldu?
-Çevre kirliliği yaptığı için.
-Peki, parasını verip gene attığımız çöp poşetleri çevre kirliliği yapmayacak mı?
-Evet yapacak.
-Peki bu durumda niye poşetlerin parası vatandaştan alınıyor?
-Çevreyi temizlemek ve masraflar için.
-Peki bu poşet paraları neden firmalardan alınmıyor?
- ...

Son sorunun cevabını ben vereyim. Neden mi alınmıyor? Çünkü büyük firmaların cebinden çok para çıkacak. Hem poşet yaptırma masrafı hemde bu 25 kuruşluk ücret. Devleti yönetenler vatandaşı mı düşünecek? Tabii ki de hayır. Büyük firmaların zengin patronlarını düşünecek.

Sevgiler.

Bugün A101'den alacaktım bez poşet ama kasiyer buna bu parayı vereceğinize 50 TL'lik alışverişte 2 TL'ye veriyoruz, dedi.

İnstagram profilimde bu durumu paylaşınca bir arkadaşım poşete 25 kuruş veremeyecek durumda mısın yazdı. Arkadaşlığı kesmem gerek sanırım :D Poşete verelim para tamam da poşetin paralı yapılma durumu gereksiz saçma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı