Param Güvende ile dolandırılma riski var mı?

Berat3400

Centipat
Daha fazla  
Direksiyon setimi satacağım, G29. Sahibinden.com'da Param Güvende var. Oradan alıcı var, ona vereceğim. Şimdi yarın kargoya versem ürün alıcıya ulaşsa alıcının parayı vermeme gibi bir durumu olur mu? Dolandırılır mıyım? Param Güvende'ye güvenip kargoya vereyim mi?

Alıcı ürünü satın alırken peşin ödeme yapar, para Sahibinden'e ait bir hesapta tutulur, ürün alıcıya ulaştıktan sonra bir sıkıntı çıkmazsa ve iade talep etmez ise onaylandığı zaman sizin hesabınıza geçer.

Direksiyon setimi satacağım, G29. Sahibinden.com'da Param Güvende var. Oradan alıcı var, ona vereceğim. Şimdi yarın kargoya versem ürün alıcıya ulaşsa alıcının parayı vermeme gibi bir durumu olur mu? Dolandırılır mıyım? Param Güvende'ye güvenip kargoya vereyim mi?

Adama ulaştığında Sahibinden.com sanırım parayı size yolluyordu.

Param güvendeyle çok ürün sattım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Dolandırılma riski var ben bunun için önüme gelene veya ilk yazana ürün satmıyorum. Alıcıyla uzun uzun konuşup konuşması ve üslubu içime sinerse satış yapıyorum.

Alıcı sahibindene ödeme yapıyor, onayladığı zaman sizin hesabınıza para geçişi oluyor. Dolandırılma gibi bir durum para ödeme yönünden olmaz. Satıcı için biraz riskli (alıcı istediği gibi iade edebiliyor). Bir de sanırım G29 kutusu 10 desiyi aştığı için kargo sistemi ücretsiz kargo olayını kabul etmiyor. Etmez ise ürünü göndermeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı