Param Güvende ile dolandırılmamak için neler yapılmalı?

MertAli37

Decapat
Daha fazla  
Dostlar Param Güvende ile anakart-RAM-işlemci satacağım alıcı parayı ödedi kargolamam bekleniyor, sanırsam gönderdiğim parçaları düşük modellerle değiştirip iade gönderme gibi bir dolandırıcılık yöntemi varmış. Buna yakalanmam için nelere dikkat etmem lazım? Ürünü kargolarken her şeyi videoya alacağım.

Paketlerken ve kargoya verirken videoya çek, sonrasında alıcının adresini öğrenmeye çalış.

Öyle bir dolandırıcılık durumunda yakının, arkadaşın, alıcının yaşadığı yerdeki adliyedeki memurlar, aile üyelerin araya girdiğinde zaten adam dolandırıcılığı uzatamaz birisi ile açık açık ticaret yaparken öyle dolandırıcılık çok olmaz.

Dostlar Param Güvende ile anakart-RAM-işlemci satacağım alıcı parayı ödedi kargolamam bekleniyor, sanırsam gönderdiğim parçaları düşük modellerle değiştirip iade gönderme gibi bir dolandırıcılık yöntemi varmış. Buna yakalanmam için nelere dikkat etmem lazım? Ürünü kargolarken her şeyi videoya alacağım.

Ben bu sistemi 600 liralık Ryzen 3 1200 AF işlemcim için kullandım dün. İşlemci bugün adama saat 12'de ulaştı, adam hala onaylamadı alışverişi, kafayı yiyorum. Sahibinden adamın telefon numarasını da görmeme izin vermiyor, adam beni aramadığı sürece ulaşamıyorum. Berbat bir sistem, kullanılmaz.

Buna yakalanmamanın tek yolu satışı iptal etmen. Dıdınızın dıdısı olmadığı sürece asla ama asla param güvende ile ürün satmayın.

Hocam dolandırılma ihtimalin yüksek. Ben olsam satmazdım.

Geri
Yukarı