Param Güvende ile satış yapılmalı mı?

burakpekisik

Hectopat
Daha fazla  
Sahibinden.com üzerinde bir ürün satışı yapıyordum ve bir alıcıdan Param Güvende teklifi aldım. Eğer ürünü Param Güvende ile satmayı kabul edersem satıcı olarak karşılaşabileceğim mağduriyetlere karşı nasıl önlem alabilirim?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Param Güvende tamamen alıcıyı koruyan bir sistemdir ve satıcı birçok yolla suistimal edilebilir. Satacağın ürün nedir? Ona göre bir yorumda bulunacağım.

Param güvende alıcıyı koruyan bir sistemdir. Adam ürünü kırsa ve ürün bozuk geldi dese alıcı haklı çıkar.

Bu birazda alıcıya kalmış bir durum. Ben ikinci el param güvende ile monitör aldım. Sorunsuz çıkarsa onaylayacağım. Umarım karşınızdaki kişi de dürüst biridir.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Param Güvende tamamen alıcıyı koruyan bir sistemdir ve satıcı birçok yolla suistimal edilebilir. Satacağın ürün nedir? Ona göre bir yorumda bulunacağım.
2019 Model bir Macbook Pro satacağım ama yüksek meblağlı bir satış olacağından dolayı tereddütte kaldım.

Elden satmak bence en iyisi.
Büyük ihtimal öyle yapacağım sadece biraz merakımı gidermek için sordum. Teşekkür ederim.

Alıcı ürünü alıp kırsa ve iade etmek istiyorum derse sizin yapabileceğiniz herhangi bir iade kabul etmiyorum tarzı şansınız yok. Elden veya önce havale sonra kargo geçebilirsiniz.

2019 Model bir Macbook Pro satacağım ama yüksek meblağlı bir satış olacağından dolayı tereddütte kaldım.

Büyük ihtimal öyle yapacağım sadece biraz merakımı gidermek için sordum. Teşekkür ederim.
Hiç riske atmayın, elden satın.

Geri
Yukarı