Paramı alan birisini nasıl şikayet ederim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Güzel günden herkese merhaba, bugün kumbaramdan paraları aldım. Kuzenimle birlikte bozukları tam yaptırmaya çalışıyorduk Papara'ya koyacaktim. Sonunda bir tane Ezcane bulduk bozuklari tam yaptırdım.

Yaklaşık 500 liraya yakın para oldu. Bu paraları kuzenime verdim kalsın diye birlikte ezcane çıkışında kuzenimin babasına yani eniştem gördü dedi ne yaptın, nereden aldın bu kadar parayı vs. Saydırdı kuzenimin cebine elini soktu aldı bütün paraları. Kuzenimde eniştemden para alıyormuş kendi parası Zanetti sanırım.

Kuzenimin cebindeki 500 lirayı aldı cebine koydu gitti. Kuzenim dedi benim değil Furkan'ın parası kaç defa söyledi. Adam anlamak bilmiyor beni Dell'i etti acayip sinir oldum çok ağrıma gitti kendi emeklerimle biriktirdiğim paramı eniştem aldi. Ben ne yapmalıyım?

Geçmiş olsun, çok sinir edici bir durum. Hukuki açıdan ne yapılabilir pek bir fikrim yok fakat yine ailedeki büyüklerine (babana, amcana vs.) anlatırsan yardımcı olabilirler diye düşünüyorum.

Babana söyle, eniştenle konuşup alabilir paranı. Veya eniştenin eşine söyleyebilirsin. (Halan mı teyzen mi bilmiyorum o yüzden eşi dedim.)

Ailenizden birilerine bu durumu ifade edin. Paranın size ait olduğunu kibarca söylesinler.

Siz ağzınızı açmadınız herhalde bunlar olurken?:)
Ne yapacağınız belli, babanıza söyleyeceksiniz. O da arayacak eniştenizi olay çözülecek.
Aksine hocam anlamak bilmedi kaç kere söyledim benim param diye adam anlamıyor.
Ailenizden birilerine bu durumu ifade edin. Paranın size ait olduğunu kibarca söylesinler.
Adam geri kafalı tabiri caizse dediğiniz gibi öyle yapacağım.
Geçmiş olsun, çok sinir edici bir durum. Hukuki açıdan ne yapılabilir pek bir fikrim yok fakat yine ailedeki büyüklerine (babana, amcana vs.) anlatırsan yardımcı olabilirler diye düşünüyorum.
Kesinlikle çok sinir edici bir durum delirdim.
Hukuki olarak bir şey yapabilir miyim? Gerçekten canımı sıktı bu durum.

Aile mevzularına karışmak tehlikelidir aslında, babanızı veya akrabanızı yani eniştenizin eşini (neyin olduğunu bilmiyorum) devreye sokmak onlarla konuşup durumu izah etmek en doğrusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı