Paranın sahte olduğu nasıl anlaşılır?

Para arkasındaki bandrol yani 5 TL ise paranız arkada 5 TL yazısı var. Onun dışında parayı yellendirirseniz yani iki yanından biri üste diğeri alta doğru hissiyat verir. Ben bir kere Halkbank ATM'den para çekecektim çektiğim 100 TL sahte geldi ATM'den çeker çekmez anladım gösterdim bunu biz vermiş olamayız dediler.

Bankanın verdiği paranın sahte olma ihtimali 0. Şube de olsa, ATM de olsa taranıyor her para.
0 değil, sadece çok düşük.

Bence sahte değildir, elemanların başına daha önce böyle bir şey geldiyse şüpheci yaklaşmışlardır. Gidin ATM'ye yatırın, tekrar çekin aynı miktarı. Değişen bir şey olmayacak.

Paranın ön yüzünde sağ üst tarafta paranın miktarı yazar. 100 tl ise 100 yazar. O rakamlara baş parmağınız ile dokunun. Elinize bir pürüz takılması lazım. Oranın kabartması olması lazım yani. Para asla kağıt gibi olmaz. Elinize aldığınızda anlaşılıyor aslında. Unutmayın kağıt gibi dümdüz olmayacak hafif kalın olacak para.

Bi kalem türü vardı adını hatırlamıyorum. Üzerine yazı yazınca hiçbir şey çıkmaz ise paranın gerçekliği kanıtlanır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı