Parantez içindeki stale share verisi normal midir?

Fisikopat

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar,
Arkadaşlar kazım yaptığım diğer kartımda böyle bir sorun yok ancak yeni kartımda şöyle bir şey gözüme çarptı:

Adsız.png

Normalde Stale Share olduğunda x/x/x yazan kısımda ortada bilgisi yer alması lazım. Ancak burada yuvarlak yerde görünen stale share hem miner programında görünmüyor, hem de sitede. Sitedeki veri de şöyle:

Adsız2.png

Sorum şu olacak: İlk görselde attığım parantez içindeki stale share verisi normal midir? Stale share için normalde internet bağlantısı neden olur diyorlar ancak Ethernet kablosu kullanıyorum ve diğer sistem de aynı internete bağlı. Ve mantıken o parantez içindeki Stale x/x/x bilgisinin içinde ya da Ethermine'ın sitesinde gözükmesi gerekmiyor mu?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa aydınlatırsa çok sevinirim.

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
Arkadaşlar kazım yaptığım diğer kartımda böyle bir sorun yok ancak yeni kartımda şöyle bir şey gözüme çarptı:

Eki Görüntüle 1140272

Normalde Stale Share olduğunda x/x/x yazan kısımda ortada bilgisi yer alması lazım. Ancak burada yuvarlak yerde görünen stale share hem miner programında görünmüyor, hem de sitede. Sitedeki veri de şöyle:

Eki Görüntüle 1140276

Sorum şu olacak: İlk görselde attığım parantez içindeki stale share verisi normal midir? Stale share için normalde internet bağlantısı neden olur diyorlar ancak Ethernet kablosu kullanıyorum ve diğer sistem de aynı internete bağlı. Ve mantıken o parantez içindeki Stale x/x/x bilgisinin içinde ya da Ethermine'ın sitesinde gözükmesi gerekmiyor mu?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa aydınlatırsa çok sevinirim.

İyi forumlar.
Ekran Alıntısı.PNG

siteye yansıyor görebiliyorsun.fakat sitede sabit kalmıyor.1 saat sonra 0 lanıyor.
ama koydugum resimdeki gibi 24 saatlik barda görebiliyorsun.
bir ara bende takmıştım buraya bakabilirsin. > Ethermine stales ibaresi yok

Eki Görüntüle 1140321
siteye yansıyor görebiliyorsun.fakat sitede sabit kalmıyor.1 saat sonra 0 lanıyor.
ama koydugum resimdeki gibi 24 saatlik barda görebiliyorsun.
bir ara bende takmıştım buraya bakabilirsin. > Ethermine stales ibaresi yok

Aynen orayı da kontrol ediyorum ve aynı sorun yok gibi görünüyor. Sizde bu cmd ekranında yuvarlak içine aldığım parantez içinde stale share görünüyor mu?

Sitede görünmeyip o parantez içinde yazması biraz anormal geldi bana. Oran da çok yüksek yani o parantez içinde yazan.

Aşırı yüksek evet haklısın oc ayarları internet laglanma yapar.ama bence o çöp phoneixten kurtul :p
Benim tavsiyem
önce Gminer 2.59 indir.(son sürümü değil.)
ve server adresini girerken 4444 portunu kullan yani eu1.ethermine.org:4444 şeklinde
birde oc ayarlarından core ve memi bir tık düşür ve powerı bir tık arttır gözlemle..
sonra bir tık daha aynı en stabil ayarı bul 👏

bende 50 kartta ortalama 30-40 gibiydi. her gün 2-3 kart ayar gözlemledim şu an max 25 görüyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Aşırı yüksek evet haklısın oc ayarları internet laglanma yapar.ama bence o çöp phoneixten kurtul :p
Benim tavsiyem
önce Gminer 2.59 indir.(son sürümü değil.)
ve server adresini girerken 4444 portunu kullan yani eu1.ethermine.org:4444 şeklinde
birde oc ayarlarından core ve memi bir tık düşür ve powerı bir tık arttır gözlemle..
sonra bir tık daha aynı en stabil ayarı bul 👏

bende 50 kartta ortalama 30-40 gibiydi. her gün 2-3 kart ayar gözlemledim şu an max 25 görüyor.

Eki Görüntüle 1140357

Sanırım problem OC ayarlarından, biraz daha deneme yanılma yapmam lazım.

Gece TeamRed'de bıraktım sistemi, onda da vermiş ama çok daha az oranda. Phoenix ten memnundum aslında 5700XT için ama bunda kötü oldu değiştireceğim sanırım. Gminer'ı da bugün denerim, teşekkür ederim.

Gece TeamRed'de bıraktım sistemi, onda da vermiş ama çok daha az oranda. Phoenix ten memnundum aslında 5700XT için ama bunda kötü oldu değiştireceğim sanırım. Gminer'ı da bugün denerim, teşekkür ederim.
ben kafeciyim bende kartlar karışık nvidia 10xx 20xx serisi kartlarım sadece Gminer geçtim 1.6 GH den 1.7 Gh ye çıktım totalde yani 50 kartta 100 mh fark etti bende ayrıca stales de azaldı o yüzden bizzat denediğim için ama sende amd var tek kart kesin diyemem ama denemekten bişi olmaz dene derim ama dediğim gibi oc yi abartma bırak 1-2 mh az olsun aya vur komik rakam değmez. 👏

bu arada sende 5700xt mi var ? 32 mh alıyorsun ?

Yeni konular

Geri
Yukarı