Parça parça sistem toplamak mantıklı mı?

DolphinHeart

Decapat
Arkadaslar 2013 yilinda toplamis oldugum sistemim var, aktif olarak 2016 yilina kadar kullandim.
Kisaca ozelikleri:
  • Corsair 500R kasa,
  • i5 3570,
  • Asus GTX 760
  • 8 GB RAM
Dogu gorevimden dolayi kasayi 3 yildir kullanmiyorum. Satmadim memlekette yatmakta su an. Bu yaz sark gorevim bitiyor donuste kasami yenilemek istiyorum. Mart ayindan itibaren her ay anakart, RAM, SSD ve islemci gibi parcalari tek tek almayi dusunuyorum. En sona ekran karti ve monitoru birakacağım. Dondugumde de eski parcalari satarim. Sizce boyle bir planlama mantikli olur mu yoksa donusu mu beklemeliyim? Acele etmeyip fikirlerinizi almak isterim.

Bence ne kadar çabuk o kadar iyi. Sonra Dolar olur 8 TL, şimdi 1000 TL'ye aldığın işlemciyi 1500 TL'ye alınca ucuza aldım dersin. Gayet mantıklı 👍

Arkadaslar 2013 yilinda toplamis oldugum sistemim var, aktif olarak 2016 yilina kadar kullandim.
Kisaca ozelikleri:
  • Corsair 500R kasa,
  • i5 3570,
  • Asus GTX 760
  • 8 GB RAM
Dogu gorevimden dolayi kasayi 3 yildir kullanmiyorum. Satmadim memlekette yatmakta su an. Bu yaz sark gorevim bitiyor donuste kasami yenilemek istiyorum. Mart ayindan itibaren her ay anakart, RAM, SSD ve islemci gibi parcalari tek tek almayi dusunuyorum. En sona ekran karti ve monitoru birakacağım. Dondugumde de eski parcalari satarim. Sizce boyle bir planlama mantikli olur mu yoksa donusu mu beklemeliyim? Acele etmeyip fikirlerinizi almak isterim.
En mantıklı olan parça parça toplamaktır.Fiyatı biraz daha yüksek oluyor ama sağlıklı ve kuvvetli bir cihaz ortaya çıkıyor.Ne kadar erken toplarsan o kadar iyidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı