Parça şeklinde alıp kasa olarak satmak

Matrixxx7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İhracat departmanı
775 pin combo anakart ile iyi bir ekran kartını tüm bileşenleri ayrı ayrı toplayıp kasa olarak satmak ne kadar kar getirir?

775 pin combo anakart ile iyi bir ekran kartını tüm bileşenleri ayrı ayrı toplayıp kasa olarak satmak ne kadar kar getirir?
Aynı işi 2 kere denedim. Daha yeni bitti i7 920 x58 anakartlı sistemi adam etmem. Hayatımda karşılaşacağımı tahmin etmediğim sorunları gördüm. İlk denememde kar değil zarar etmiştim bu denemem de bakalım ne olacak. Ama size şunu diyeyim ben anakart işlemci ve ramleri bedavaya bozuk diye aldım ve onarttırdım. Eğer gidipte herşeyi normal fiyattan alırsanız kar elde edemezsiniz. Birde işin insanlarla muhattap olma kısmı var, harçlıklarıyla almaya çalışan çocuklardan tut kargoyu bedava yapmıyorum diye söven gördüm. Yani sana kalmış iş, benim bu kasa sondu bir daha uğraşamam böyle zahmetli şeyle.

Bu ilan bir kaç saate aktif olur benim topladığım sistem. 330TL bilgisayarcıya para verdim 3 kere ayrı sorun çıkardı, anlatırım ama ruhum ölüyor tekrar düşündükçe. Yaklaşık 8 saat falan ekran kartı hatasıyla filan uğraştım 3 tane ekran kartı denedim en son gtx 960 aldım kasaya sığmadı kasayı kestim 1 saat, saf işkence oldu.

Bilmeden girerseniz bu sektöre zarar edersiniz. Ben de hobi olarak toplayıp satıyordum hatta 2 sene önce falan yan meslek olarak yapıyordum denilebilir. Lakin bu saatte sonra DDR2 sistemlere bulaşılmaz. Bit pazarından ve İkinci el Satış sitelerinden çok ucuza alıp toplayıp satıyordum.

Şuan günümüz piyasasında kar elde edebilmek için piyasayı değil her gün, her saat takip etmen gerekiyor. Bit pazarlarına da gidemeyeceğin için civar bilgisayarcıları gezmen lazım ama onlar da kelepir mal satmaz yani Pandemi bu sektörü de mahvetti. Geçimini bu işten sağlayanlara zorluk çıkardı.

Bahsettiğin kombo anakartı alsan yanına ekran kartı kasa PSU HDD alman lazım. Birleştirdiğinde toplam fiyat + kar payı koyman lazım sistem sorunsuzsa. Bire bin katıp şebeklik yapan var onlar kolay satıyor ama sahtekar olmayan ürünü gerçek değerinde koyanlar satamıyor bu millet niye böyle onu da anlamak güç. Bence bir defa topla sat, işi öğrenirsin ama ucuzdan al.

Mesela ben kasayı komple 200 civarına toplayıp 450'ye satıyordum. 2 haftada 250TL 2 sene önce 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı