Pardus 17.0 giriş sorunu

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Öncelikle selamun aleyküm. Ben Windows dışı işletim sistemlerini denemek istedim. Bundan dolayı Pardus kurdum. Kurulum başarılı geçti sorunsuzdu. Hatta internetten bakmıştım. Her neyse biz asıl konumuza dönelim. Kurulumdan sonra sistemi yeniden başlattım. Ve karşıma 2 tane seçenek geldi. Kısa ve uzun olmak üzre. Ben ilkini yani kısa olanı seçtim. Sonrasında karşıma yazılar çıktı ve bir ekran geldi. Ona internetten baktım. Ne dedilerse yaptım olmadı. Acaba ne yapmam gerek. Bu arada işletim sistemi Pardus 17.0. Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim. İyi günler.

Dosya Ekleri

• 20200131_181038.png
    20200131_181038.png
    492,1 KB · Görüntüleme: 64
Pardus kurulmuş görülüyor ancak X.org başlatılmamış ya da kurulu bile değil. TÜBİTAK´ın sitesinde “Pardus 17.0” ve “Pardus 17.0 Sunucu” şeklinde iki ayrı seçenek bulunuyor. Eğer sunucu sürümünü indirip kurduysanız o sürümde grafik arayüzü bulunmaz.

Pardus kurulmuş görülüyor ancak X.org başlatılmamış ya da kurulu bile değil. TÜBİTAK´ın sitesinde “Pardus 17.0” ve “Pardus 17.0 Sunucu” şeklinde iki ayrı seçenek bulunuyor. Eğer sunucu sürümünü indirip kurduysanız o sürümde grafik arayüzü bulunmaz.
Ben Pardus 17.0 Çıktı! siteye girdim. Orada "Pardus 17.0 Sunucu ISO Kurulum İmajı" dedim indirdim. Bu sunucu sürümünü indirmiş demem mi oluyor? Eğer iletişime geçerseniz detaylı bir anlatım yapabilirmiyiz.

Ben Pardus 17.0 Çıktı! siteye girdim. Orada "Pardus 17.0 Sunucu ISO Kurulum İmajı" dedim indirdim. Bu sunucu sürümünü indirmiş demem mi oluyor? Eğer iletişime geçerseniz detaylı bir anlatım yapabilirmiyiz.

Evet sunucular için olan sürümü indirmişsiniz. Yanında sunucu yazan sürümleri indirmeyeceksiniz. Aşadağıda ki linkten normal sürümü indirip kurulumu gerçekleştirebilirsiniz:

https://www.pardus.org.tr/eski-surumler/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı