Pardus'ta yazılımcılar için cazip mi?

@Dengesiz Kokarca araştırdım ve programlar ücretsiz kendi kendine güncelleniyor ve çok güzel yerli olmasıda bana şunu dedirttiriyor "ben neden Windows'a para kazandırayımki yerli ve milli varken".

Bu ücretsiz olma durumu neredeyse bütün Linux dağıtımlarında var. Yerli ve milli durumu da %100 değil tabi ki.

@Dengesiz Kokarca araştırdım ve programlar ücretsiz kendi kendine güncelleniyor ve çok güzel yerli olması da bana şunu dedirttiriyor "ben neden Windows'a para kazandırayımki yerli ve milli varken".
Öncelikle şöyle söyleyeyim. Pardus yerli ve milli bir dağıtım değil. Eskiden özgün bir GNU/Linux dağıtımıydı ve kendi tabanı vardı. Daha sonradan Debian tabanına geçildi. Şu an Debian tabanını kullanan en kötü dağıtımlardan biri. :) Eğer gerçekten yerli ve milli bir dağıtım istiyorsan Pisi Linux(Eski Pardus tabanını kullanıyor.) veya Milis Linux'a bakabilirsin.

Sadece ücretsiz değil bir sürü fırsat var.

Seni bizi dinleme, sitesine girip hemen indir. Kurulumunda takılırsan tekrar konu aç, yardımcı olmaya çalışırız. Aşağıdaki adreste indirme ve kurulum bilgileri var. Pardus 19.3 XFCE (64-bit) sürümünü indir, en güncel ve ana sürüm o sanırım.

Geri
Yukarı