Parfüm/ Deodorant kişisel eşya mıdır?

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben astım rahatsızlığı olan bir öğrenciyim. Sınıf arkadaşlarımı defalarca kez sınıfta rahatsızlanmama sebep olabilecek kokular oluşmasına sebep olmamalarını, özellikle parfüm/deodorant gibi kokuları sınıfta sıkmamalarını rica ettim. Fakat bu olay özellikle sürekli devam ediyor ve ben şikayetçi olmak durumunda kalacağım. Bu kaynakta özellikle parfüm/deodorant vs. getirmek yasaktır demiyor fakat kişisel eşyaların getirilmemesi ve okula koku bombası getirilmesinin yasak olduğu yazıyor. Bu ürünler kişisel ürüne girer mi / koku bombasına girer mi? Çünkü gerçekten nefesim sıkışıyor ve eğer ventolin yanımda olmazsa ciddi rahatsızlanıyorum.

Özellikle ulaşabilmeniz için incelediğim kaynak:
http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_do...19_03/28153346_03123723_okul_kurallarYmYz.pdf

Sizin sağlığınız çok daha önemli burada.

Terliyor ise arkadaşına söyle ulu orta toplum içinde sıkmasın ya evinde sıksın ya da gitsin lavaboya, soyunma odası gibi uygun yerlerde sıksın.

Bunu okul idaresine bu şekilde izah etmeyi deneyin.
Arkadaşları çok sayıda kez uyardım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı