Parmağıma çivi girdi sıkıntı olur mu?

Eğer tetani kaptıysam tedavi yöntemleri bulunuyor, parmak kesmek nereden geldi aklınıza.

Benim parmağım şiş değil, derisi gözükmüyor. İçini görebiliyorum parmağın küçücük yaradan.
Benimki o şekilde kaldı.Arı sokmuş gibi şiş duruyor senelerdir,birde parmağımı katlayamıyorum kemik o şekilde kaldı.Sorun yaratmıyor ama gene de katlayamıyorum top felan oynarken sol ayağım sıfır pas bile atamam 😁

Arkadaşlar en kötü hatadır beklemek, @bados123 her şeyi birbirine karıştırdım o yüzden sormaktayım kusura bakma.

Şu an gidip bir acile görüneceğim, sonucu geldiğimde buraya paylaşırım ^^
Göründükten sonra haber verin, bende çok merak ettim. Geçmiş olsun.

Tekrardan geri geldim ve şu an içim çok rahat.

Öncelikle acile gittiğimde bilmediğim bir küçük kırmızı renkli bir iğne vurdular ve ağzıma turuncu ve tadı naneli olan bir sıvı verdiler. Daha sonra pansuman odasına alıp parmağıma okulda ki mor/kırmızı karışımı sıvıdan döktüler gene de aşırı derecede yandı. Parmağımı bandaja sarıp ardından ağrı yapmasın diye parmağı kırık olan kişilere koyulan mavi 2'li şeyden koydular. Eve gönderdiler, bandajı 3 gün geçmeden açmayın dediler ve şu an evdeyim. Konu da yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Tetanos aşısı yaptıracaktım fakat en son ne zaman yaptırdınız diye sordular ve 4-5 ay önce dedim ve gerek duymadılar ve Aşıyı her 10 yılda bir vurdurun dediler neden bu kadar uzun bir süre onu da anlamış değilim.

@xBuLuTx ayrıca sen yara kapandığı için kırmızı ve mor demiştin. Sorduğumda yara yavaş yavaş kapandığı için öyle oluyormuş. Her morluğu kötü algılamamak gerektiğini de anlamış oldum.

Tekrardan geri geldim ve şu an içim çok rahat.

Öncelikle acile gittiğimde bilmediğim bir küçük kırmızı renkli bir iğne vurdular ve ağzıma turuncu ve tadı naneli olan bir sıvı verdiler. Daha sonra pansuman odasına alıp parmağıma okulda ki mor/kırmızı karışımı sıvıdan döktüler gene de aşırı derecede yandı. Parmağımı bandaja sarıp ardından ağrı yapmasın diye parmağı kırık olan kişilere koyulan mavi 2'li şeyden koydular. Eve gönderdiler, bandajı 3 gün geçmeden açmayın dediler ve şu an evdeyim. Konu da yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

@xBuLuTx ayrıca sen yara kapandığı için kırmızı ve mor demiştin. Sorduğumda yara yavaş yavaş kapandığı için öyle oluyormuş. Her morluğu kötü algılamamak gerektiğini de anlamış oldum.
Zamanında az haylazlık yapmadık :D
Çok geçmiş olsun en kısa zamanda iyileşmesi dileğiyle.

Geri
Yukarı