Parmak ucundaki hissizlik, uyuşma

naci0101

Hectopat
İşaret parmağımın dokunduğum yerine diken battı. Bu diken 45 gün orada kaldı ve deri sertleşti ve şişti. Doktora gittim mikro ameliyat dediler ve ameliyata aldılar. 3 adet dikiş ile taburcu oldum. 18 gün sonra dikişlerimi aldırttım. Fakat parmağın dokunma yerine tırnağa doğru atılan 3 dikişten tırnağa yakın olan ile tırnak arasında his kaybı var. İğne ile dokunuyorum hissetmiyorum. İğneyi fazla baatırınca acıyor tabiki fakat dokunmalarda hiçbirşey hissetmiyorum. Bilgisayar faresinin orta tekerleği tırtıklıdır orayı kullanırken tırtığınıda hissetmiyorum sanki asıl parmağımın üstünde kalın bir deri var fakat bana ait değil gibi hissizlik var. Bugün ameliyattan sonraki 22. günüm, dikişler alınmadan sonraki 4. günüm. Bu normalmidir? Virüsten dolayı doktora gitmek istemiyorum tabi yaşadığım durum geçici ise. Acaba ameliyat esnasında sinirlerime bir zarar mı geldi. Nedir benim sorunum?
Aramızda doktor veya tecrübesi olan yanıtlarsa çok sevinirim.

Neden tehlikeye atmak istiyorsunuz ki? Bu forumda doktor olan birisinin cevaplama ihtimali zor, doktorla konuşun, boşu boşuna risk almayın, maske ve eldiven takarsınız gidersiniz, önleminizi alırsınız, boşu boşuna riske girmeyin.

Kalın ve derin yara izlerinde bir miktar yüzeysel his kaybı olması normaldir. Ama tabi sizin şikayetiniz zaten önceden beri his kaybı olduğu için, mutlaka doktora kontrol ettirin. İzden mi kaynaklı yoksa önceki durumla mı alakalı diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı