Parrot OS vs. Kali Linux

Masaüstü ortamı. Arayüz birnevi.

Yeni başlayacaksan ParrotOS daha iyi. Kali daha agresif ortamda ve yeni başlayanlar için iyi değil.
Sağ olun hocam. Şunu yüklemeyi düşünüyorum:
1610997956459.png

Sistemin eski ise kde hantal çalışır. Kde'nin kaynak kullanımı ve animasyonları fazla olduğu için.
Hocam bilgisayarımın sistem özelliklerini paylaşayım:
2.1 Ghz İki çekirdekli işlemci.
4GB Ram
GT220M 1GB ekran kartı (Lol gibi oyunlarda 30fps açıyor maşallah :) )
Sandisk SSD (SSD taktırdım)

Kimse kullanıcı adıma aldanıp beni etiketlememiş, çok mutluyum!

Kaynak açısından Kali'nin rehberleri daha fazla gibi.
Araç olarak ise Parrot'ın araçları daha fazla diyorlar.

İkisi de Debian tabanlı. Parrot daha iyi sanırım. İkisi de Debian tabanlı olduğu için Kali Linux hakkındaki rehberler kolayca Parrot'a giydirilebilir.

Kimse kullanıcı adıma aldanıp beni etiketlememiş, çok mutluyum!

Kaynak açısından Kali'nin rehberleri daha fazla gibi.
Araç olarak ise Parrot'ın araçları daha fazla diyorlar.

İkisi de Debian tabanlı. Parrot daha iyi sanırım. İkisi de Debian tabanlı olduğu için Kali Linux hakkındaki rehberler kolayca Parrot'a giydirilebilir.
Güzelce aydınlattınız teşekkür ederim hocam. Parrot çok hoşuma gitti kesinlikle onu kuracağım. Arayüzü de çok güzel :) . Kali Linux 2020.4 zaten çok sorunluydu. Wi-Fi aygıtımı görmüyordu. Bir şekilde görmesini sağladım. Sonrasında da Sabit Disklerimi görmedi. İki bilgisayarda da denedim ikisinde de görmedi. Parrot hoşuma gitti bir denemeliyim.
Arkadaşlar öyleyse şunu kuruyorum:
1610998359880.png

Güzelce aydınlattınız teşekkür ederim hocam. Parrot çok hoşuma gitti kesinlikle onu kuracağım. Arayüzü de çok güzel :) . Kali Linux 2020.4 zaten çok sorunluydu. Wi-Fi aygıtımı görmüyordu. Bir şekilde görmesini sağladım. Sonrasında da Sabit Disklerimi görmedi. İki bilgisayarda da denedim ikisinde de görmedi. Parrot hoşuma gitti bir denemeliyim.
ParrotOS'ta en sevdiğim şey AnonSurf'tü. Tüm ağını Tor üzerinden alıyordu ve gerçekten süper şeydi.

Bir de aptalca gelebilir ama sormak isterim: Türkçe dil desteği bulunduruyor mu?
ParrotOS'ta en sevdiğim şey AnonSurf'tü. Tüm ağını Tor üzerinden alıyordu ve gerçekten süper şeydi.
Tor'u biliyorum ve inanın 1 saat kadar önce tüm ağımı acaba Tor ile anonim yapabilir miyim diye düşünmüştüm. İnanılmaz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı