Pasaport kaydı olmayan iPhone'a IMEI yüklemek

heisenberg.py

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Sahibinden gibi 2. el Telefon satılan sitelerde ucuz 2. el pasaport kaydı yapılması gereken iPhone'lar görüyorum, benim evimde eski Asus zenfone 5 bir telefon var çift sim kartlı o telefonun 2 tane IMEI'si var ben 2. IMEI'sini alsam, 2. el aldığım bu pasaport kaydı gereken iPhone'a entegre etme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet var. Buna IMEI klonlamak veya sahte IMEI yüklemek deniyor zaten. Fakat bu işlemi yaparsan iPhone artık iPhone olmaktan çıkar. Güncelleme alamazsın. Cihazı PC'ye bağlayıp iTunes ile giriş yapamazsın. Bunları yaparsan eğer Apple o cihazın içerisindeki IMEI'nin sahte olduğunu algılar ve kilitler cihazı. Elinde kalır cihaz. Ha ben güncelleme yapmam nasıl olsa diyebilirsin. Uygulamaların hepsinde en düşük bir IOS sürüm desteği vardır. O sürümü geçerse eğer o uygulamalar da çalışmaz. Yine cihaz elinde patlar.
Kendimi doğru şekilde ifade edebildim mi diye soruyorum bi işlemde Asus zenfone 5imin ikinci imeisini satın alacağım android cihaza entegre edeceğim ve ettiğimde o Asus zenfone 5 tek sim kartlıymış gibi çalışacak öyle değil mi?

Evet var. Buna IMEI klonlamak veya sahte IMEI yüklemek deniyor zaten. Fakat bu işlemi yaparsan iPhone artık iPhone olmaktan çıkar. Güncelleme alamazsın. Cihazı PC'ye bağlayıp iTunes ile giriş yapamazsın. Bunları yaparsan eğer Apple o cihazın içerisindeki IMEI'nin sahte olduğunu algılar ve kilitler cihazı. Elinde kalır cihaz. Ha ben güncelleme yapmam nasıl olsa diyebilirsin. Uygulamaların hepsinde en düşük bir IOS sürüm desteği vardır. O sürümü geçerse eğer o uygulamalar da çalışmaz. Yine cihaz elinde patlar.
Sıkıntı değil hocam. George Hotz'a veririz hallediverir.

Geri
Yukarı