Pasaport varsa Pixel 7'ye IMEI gerekir mi?

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
Pixel 7 alacağız. IMEI gerek var mi? Yurt dışından alacağız. Sanırım pasaport varsa IMEI gerek yokmuş. Böyle bir şey var mi? IMEI atılıyor mu? Veya yurt dışından alınca IMEI'ye gerek yok mu?

Yurtdışından siz alıp geliyorsanız 4 ay içinde pasaporta işlemeniz lazım yoksa kapanır. Pasaporta işledikten sonra sadece pasaportuna işlenen kişinin hattı ile çalışır. Eğer pasaporta işlersen IMEI atmaya gerek yok.

Yurtdışından siz alıp geliyorsanız 4 ay içinde pasaporta işlemeniz lazım yoksa kapanır. Pasaporta işledikten sonra sadece pasaportuna işlenen kişinin hattı ile çalışır. Eğer pasaporta işlersen IMEI atmaya gerek yok.
Babamın pasaportu var hattım da annem üzerine kayıtlı. Babam alsa ben bu hat ile kullanamaz mıyım? Bir de kayıt ücreti 20.000 TL idi bunun için de gerekli sanırım.

Babamın pasaportu var hattım da annem üzerine kayıtlı. Babam alsa ben bu hat ile kullanamaz mıyım? Bir de kayıt ücreti 20.000 TL idi bunun için de gerekli sanırım.
Evet kullanamazsın. Baban kaydedecek ise yurtdışına çıkmış olmalı ve 20 bin TL harç yatırmalı ve sadece babanın hattında çalışır. Bence telefonculardan IMEI atma gibi bir şey yapmalısın.

Evet kullanamazsın. Baban kaydedecek ise yurtdışına çıkmış olmalı ve 20 bin TL harç yatırmalı ve sadece babanın hattında çalışır. Bence telefonculardan IMEI atma gibi bir şey yapmalısın.
Şu anki telefonumun IMEI'sini atabilirim o zaman değil mi telefonu annem almıştı.

Şu anki telefonumun IMEI'sini atabilirim o zaman değil mi telefonu annem almıştı.
Tensor işlemcili Pixel telefonlara IMEI atma ve klonlama yapılamıyor. Pixel 7'nin fiyatı aşağı yukarı 16.000₺ ediyor. Bu fiyattaki telefon için fiyatından fazla kayıt ücreti ödemek mantıklı değil. Telefonu aldıktan sonra IMEI atılamadığını öğrenmen daha kötü olacaktı.

Hocam ben konuları karıştırmışım kusura bakmayın. Az önce başka bir arkadaş Nokia dan bahsediyordu ona cevap veriyorum zannediyordum.😅 Maalesef Pixel telefonlara IMEI işi olmuyor, pasaporta kaydetmek gerekli. Onunda şartlarını size söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı