Pascal M serisi beklenmeli mi?

Aytuğ

Kilopat
Daha fazla  
Şu an MSI Ge62-096xtr almayı düşünüyorum. Pascal mobil kartları tahmini olarak ne zaman dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaya başlanır? Fiyat durumu 980m'den fazla olur diye düşünüyorum ama çıktığı zaman 980m fiyatları ne olur? Eğer uzun sürmeyecekse bekleyip 980m almak daha iyi olacaktır ama 2 ay içinde 980m fiyatlarını etkilemez derseniz GE62'yi alacam. Bir de gaming dock hakkında ne düşünüyorsunuz? Ge62 ile neredeyse aynı fiyata 4870hq işlemcili, iris HD graphics 5200 dahili ekran kartı (830-840m civarında performansı) olan, 512GB SSD, 16GB RAM'li bir Laptop ile içinde GTX 980(mobile değil masaüstü) dock almak mantıklı mıdır? Dock sistemini bilmeyen için söylüyorum, PCI Express ile laptop'a harici ekran kartı takmış oluyorsunuz bir nevi ve masaüstü ekran kartı olduğu için değiştirilebilir ilerde.

Edit: 4870HQ işlemcili Notebook 1.2 Kilo ağırlığında 13.3 inç, gaming dock ise 4 kilo. Dock'un içinde işlemci olmadığı için sadece Notebook bağlı iken kullanılabiliyor ama Notebook istediğiniz gibi kullanılabiliyor. Notebook alma sebebim ise mühendislik okuduğum için okula götürmem gerekiyor ve yurtta kaldığım için taşımam gerekebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı