Pascal mimarisi beklenmeli mi?

Beklemeli miyim?

• Evet

Oy: 3 25,0%
  • Hayır

Oy: 9 75,0%

• Oy verenlerin toplamı
    12

Michifer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Ekran kartı için 800 TL gibi bir bütçem bulunmakta. Msi R9 380 ekran kartı konusunda karar kılmıştım ki forumda bu yaz Pascal mimarili ekran kartlarının çıkacağını duydum. Beklemeli miyim acaba diye kararsız kaldım. Şuan için bilgisayarım bulunmamakta olduğu için sabırsızlanıyorum. Toplamayı düşündüğüm diğer parçalar ise şöyle;

Anakart: Msi B150M Bazooka
İşlemci: Intel Core i5 6400
Hard Disk: WD 3.5 1TB Caviar Blue sata 7200Rpm 64mb
Ram: Kingston Hyperx Fury 8gb 2133MHz
Kasa: Zalman Z3 Plus 600LE 600W

Bütçem 2.700 TL'yi geçmiyecek şekilde önerilerinize açığım.

Hocam geçmiş yıllarda gördük ki yeni nesil herhangi bir elektronik malzeme çıktığında ilk başta tepe model çıkar (Bkz. cep telefonları, işlemciler, dizüstü oyun makineleri, ekran kartları v.b.). Ardından kullanıcı dostu ve de en önemlisi cep dostu modeller bizlere ulaşır. Şu durumda daha kesinleşmemiş tarihiyle pascal ve polaris mimarili kartların 800TL'lik modelleri bana kalırsa 2016'nın sonlarına hatta 2017'ye sarkar. Eğer ben 1 sene beklerim diyorsanız bekleyin lakin teknolojinin hızına hiçbir zaman yetişemezsiniz. Ayrıca bu açmış olduğunuz konuyla alakalı forumda onlarca konu bulunmakta. İsterseniz araştırın.

Hocam geçmiş yıllarda gördük ki yeni nesil herhangi bir elektronik malzeme çıktığında ilk başta tepe model çıkar (Bkz. cep telefonları, işlemciler, dizüstü oyun makineleri, ekran kartları v.b.). Ardından kullanıcı dostu ve de en önemlisi cep dostu modeller bizlere ulaşır. Şu durumda daha kesinleşmemiş tarihiyle pascal ve polaris mimarili kartların 800TL'lik modelleri bana kalırsa 2016'nın sonlarına hatta 2017'ye sarkar. Eğer ben 1 sene beklerim diyorsanız bekleyin lakin teknolojinin hızına hiçbir zaman yetişemezsiniz. Ayrıca bu açmış olduğunuz konuyla alakalı forumda onlarca konu bulunmakta. İsterseniz araştırın.
Bu konuda bir kaç başlığa baktım.Bütçem ve bilgisayarım olmaması nedeniyle beklemeli miyim acaba diye sizlere sormak istedim. 2017e kadar sarkacak ise beklemeden yazdığım sistemi toplamak en mantıklısı olacak sanırım.

Teknoloji sürekli geliştiği için Pascal mimarili ekran kartları geldiği zaman piyasa susmayacak. Diğer firmalar daha iyisini yapmak için uğraşacak ve sonuç olarak daha iyi kartlar çıkacak. Pascal beklersin diğer kartın haberi gelir onu bekleyeyim dersin ama diğeri gelir. Bu olay köpeğin kendi kuyruğunu kovalamaya çalıştığı gibi anlatılabilir.

İyi Forumlar. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı