Pasif soğutmalı ekran kartı nasıl soğutulur?

Evet onun için bende olumlu baktım hocam üstündeki metal plakayı sökmeden direk üstünden bağlayacak o halde şu işaretlediğim şekilde. FPS'e bir etkisi olur mu bunun? Sabit 70 derece almak yerine en azından ısısı düşer. Yoksa kartı başka bir model ile takaslasın falan diyorsanız öneriniz var mı? Bu kartı satıp alabileceği bir kart.

Hocam WhatsApp'tan video atmış FurMark falan her şey sorunsuz çalışıyor fakat 70 olduğu gibi kapanıyor.
Evet zaten onun sökülmemesi lazım, üzerine takılır. Sökülürse kart birkaç dakika içinde aşırı ısınıp zarar görebilir. Fps'ye etkisi olur mu bilmem de daha serin çalışacağı kesin. Tabi yine de imkan varsa kartı değiştirsin yani. En azından Rx 560 falan alsın. Fiyatlarından pek haberim yok açıkçası.
Bu arada fan dışarı üfleyecek şekilde takılmalı.

Evet zaten onun sökülmemesi lazım, üzerine takılır. Sökülürse kart birkaç dakika içinde aşırı ısınıp zarar görebilir. FPS'ye etkisi olur mu bilmem de daha serin çalışacağı kesin. Tabii yine de imkan varsa kartı değiştirsin yani. En azından RX 560 falan alsın. Fiyatlarından pek haberim yok açıkçası.
Bu arada fan dışarı üfleyecek şekilde takılmalı.

Fanı arkadaş satın almış sanırsam birkaç tane kelepçe bulması gerekli. 70 derece FPS düşürmesi için sizce yeterli değer mi? Bizim kartlar fanli olduğundan hangi dereceden sonra FPS düşüyor hiç bilmiyorum. 60 dereceden sonra düşer mi mesela?

Fanı arkadaş satın almış sanırsam birkaç tane kelepçe bulması gerekli. 70 derece FPS düşürmesi için sizce yeterli değer mi? Bizim kartlar fanli olduğundan hangi dereceden sonra FPS düşüyor hiç bilmiyorum. 60 dereceden sonra düşer mi mesela?
Modelden modele değişir, 70 yüksek yine ama aşırı yüksek de değil. Yani 100'e kadar giden de vardır 80'de güç kesen de. 60 derecede ise hiçbir şey olmaz. Arkadaş taksın fanı, en kötü ihtimalle daha serin çalışan kartı olur. Sıcaklıklar iyiyse ufaktan OC da yapabilir.

Modelden modele değişir, 70 yüksek yine ama aşırı yüksek de değil. Yani 100'e kadar giden de vardır 80'de güç kesen de. 60 derecede ise hiçbir şey olmaz. Arkadaş taksın fanı, en kötü ihtimalle daha serin çalışan kartı olur. Sıcaklıklar iyiyse ufaktan OC da yapabilir.

Onu da denedi fakat 195'e 145'ten sonrasında oyunlarda crash yiyor nedensizce. Alttaki 145 üstteki 195 yapıyordu isimlerini hatırlamıyorum hangisine ne yaptığını ama sırası böyleydi Afterburner'da.

Geri
Yukarı