Paslı bir yer kolumu çizdi, Tetanos olur muyum?

'Halihazırda tetanos aşısı oldum.' Bişey olmaz merak etme.
Halihazırda olması önemli değil, tetanos aşılarının süresi vardır.
Kolumun kasılması başka bir şeydendir değil mi?
Psikolojik olarakda kasılıyor olabilirsin, farklı yerlerinde spazmlar var mı? Özellikle midede. Veya yutkunma sorunun var mı? Yutkunmada zorlu çekiyor musun? Psikolojik olarak kendini rahatlat yoksa vücudun vücütta sorun olmadığı halde varmış gibi gösterebilir. Miyop olduğumu sanıp Psikolojimi alt üst etmiştim uzağı buğulu görüyordum. Halbuki gözlerimin numaraları gayet iyiydi. Dediğim gibi kendini rahatlat.

Edit: Az önce üstteki yorumu gördüm beni mazur gör. 9 ay önce vurulduysan korkmana hiç gerek yok. Psikolojinden dolayı oluyordur o. Rahatla sadece.

Aşının üzerinden çok kısa bir süre geçti (Tam hatırlayamıyorum ama en fazla 9 ay) ve çizen yer fazla paslı değildi ama kolum kasılmaya başladığı için tedirgin oldum.
Rahat olabilirsin. Büyük ihtimalle kasılmaların psikolojik olarak gerçekleşiyor. Tetanoz kasılmaları çeneden başlar bunun yanında ateş, terleme gibi belirtiler eşlik eder.

Kasılma kolonya sürttüğünden dolayı olabilir mi?Yoksa ciddi şekilde mi kasılıyor?Kolonya felan sürtülmez yaraya yara kapanana kadar pamuk ile tampon yapılır sonra gerekiyorsa hastaneye gidilir benim bildiğim tedavi yöntemi bu şekilde.Ayrıca paslı olup olmaması sorun değil sorun koldaki kasılma bence bir doktora git yada nöbetçi eczaneye git en iyisi.

Kolumun kasılması başka bir şeydendir değil mi?
Yakın bir zamanda aşılanmışsın bu yüzden tetanoz olduğunu düşünmüyorum. Tetanoz vakalarında kasılmalar genellikle çene ve abdomen bölgesinde başlar. Kolundaki kasılmaların sebebi büyük ihtimalle psikolojik. Tetanoz bakterilerini kapman üzerinden 3 gün geçmeden herhargi bir belirtiyle karşılaşmazsın. Kafan rahat etmeyecekse acil servise gidebilirsin.

Kasılma kolonya sürttüğünden dolayı olabilir mi?Yoksa ciddi şekilde mi kasılıyor?Kolonya felan sürtülmez yaraya yara kapanana kadar pamuk ile tampon yapılır sonra gerekiyorsa hastaneye gidilir benim bildiğim tedavi yöntemi bu şekilde.Ayrıca paslı olup olmaması sorun değil sorun koldaki kasılma bence bir doktora git yada nöbetçi eczaneye git en iyisi.
Yo hayır ciddi ve ağrılı değil. Zaten uyuyup uyanıdıktan sonra geçti.
Halihazırda olması önemli değil, tetanos aşılarının süresi vardır.

Psikolojik olarakda kasılıyor olabilirsin, farklı yerlerinde spazmlar var mı? Özellikle midede. Veya yutkunma sorunun var mı? Yutkunmada zorlu çekiyor musun? Psikolojik olarak kendini rahatlat yoksa vücudun vücütta sorun olmadığı halde varmış gibi gösterebilir. Miyop olduğumu sanıp Psikolojimi alt üst etmiştim uzağı buğulu görüyordum. Halbuki gözlerimin numaraları gayet iyiydi. Dediğim gibi kendini rahatlat.

Edit: Az önce üstteki yorumu gördüm beni mazur gör. 9 ay önce vurulduysan korkmana hiç gerek yok. Psikolojinden dolayı oluyordur o. Rahatla sadece.
Kolum dışında herhangi bir yerde bir sıkıntı yoktu ve zaten uyandıktan sonra geçti. Muhtemelen psikolojiktir. Herkese teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı