Paslı iğnenin parmağa batması

demircimehmet21

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar fikir almak için yazıyorum. Ben çantamı karıştırırken paslı bir iğne varmış (türban için kullanılan) hafif parmağıma battı, sadece nasıl desem postun altına geldi ete falan girme yok kolonya döktüm zaten derin olsa yanardı ama yanma yok şuan pas rengi var yanma vs. yok. Ne yapmalıyım, doktora gideyim mi?

Arkadaşlar post derken o en dış katman var ya onu deldi sadece. Şunun gibi.
1681472206028.jpeg

Arkadaşlar fikir almak için yazıyorum. Ben çantamı karıştırırken paslı bir iğne varmış (türban için kullanılan) hafif parmağıma battı, sadece nasıl desem postun altına geldi ete falan girme yok kolonya döktüm zaten derin olsa yanardı ama yanma yok şuan pas rengi var yanma vs. yok. Ne yapmalıyım, doktora gideyim mi?
Tatanoz aşısı olunuz.Risk almaya değmez.

Sadece ev ortamında kulanıldıysa çok büyük ihtimal bir şey olmaz. Ama tetanos riski bu tip durumlarda hep var. Nispeten yakın zamanlarda açılan konulara göre çalışanlar cimrilik yapıp bu tip durumlarda aşıları esirgiyor. Gidip eliniz boş dönebilirsiniz.

Kolonya olayı hiç güvenilir bir yöntem değil.

Sadece ev ortamında kulanıldıysa çok büyük ihtimal bir şey olmaz. Ama tetanos riski bu tip durumlarda hep var. Nispeten yakın zamanlarda açılan konulara göre çalışanlar cimrilik yapıp bu tip durumlarda aşıları esirgiyor. Gidip eliniz boş dönebilirsiniz.

Kolonya olayı hiç güvenilir bir yöntem değil.
Sadece türban için kullanılmıştır. Ama hafif pas vardı ve gösterdiğim fotoğraf gibi olması lazım.

Kan çıkmadı. Ekte gösterdiğim fotoğraftaki gibi olmuştur. Eğer derine girmişse kolonya dökünce yanardı acı hissederdim diye düşünüyorum.
Tamam o zaman hiçbir şey olmaz. Acile git diyenler nerede yaşıyor acaba o kadar abartılacak ne var sanki. Deriyi aşıp ta alta iğne işlememiş mikrop nasıl girecek. Zaten kolonyağı dökmüşsünüz üstüne.

Tamam o zaman hiçbir şey olmaz. Acile git diyenler nerede yaşıyor acaba o kadar abartılacak ne var sanki. Deriyi aşıp ta alta iğne işlememiş mikrop nasıl girecek. Zaten kolonyağı dökmüşsünüz üstüne.
Hocam aile hekimine gittim orada iğne olmadığı için acile gitmemi istediler. Bende acile gittim, röntgen çektiler. 2020'de tetanoz aşısı olduğum için gerek yok gidebilirsin dedi. Teşekkür ediyorum sizlere fikir verdiğiniz için.

Geri
Yukarı