Passat neden bu kadar gereksiz pahalı?

Bu muhtemelen hepimizin ortak sorunu olabilir, ama şunu her gördüğümde saydırdıkça saydırasım geliyor. Ya %150 ÖTV nedir şaka mı bunlar? Bu kadar rakamı kim yaptıysa inşallah Cehennem'deki yerine layık olur, içtiğimiz sudan bile vergi alınıyor resmen.Eki Görüntüle 867845

Alırken 2-3 tane de devlete alıyoruz çünkü. Cömert milletiz yahu :). Devletimizi seviyoruz.

Motor hacmi 2 litre olunca C sınıfı araçların fiyatları da bu düzeye fırlıyor. Doğru düzgün, motoru da 1.6 litrenin üzerinde bir araba almak istediğinde devlet "kardeşim hayırlı olsun araba alıyorsun ama bana da 2-3 tane kap bakayım oradan" diyor... Bunun dışında 1.6 litre ve altı olan araçlarda da bu otomobil grupları (bu defa marka adı vermiyorum, bahsettiğim noktayı anlamak istemeyen çıkıyor) kendi asıl markalarının kâr marjlarını yüksek tuttukları için bir alt markasındaki arabayı almak fiyat/performans açısından daha mantıklı oluyor.

Passat balon bir araba.

Balon değil. Gayet güzel bir araba. Bundan 4 5 sene önce, Jetta'nın, aynı motor ve paket özellikleriyle 20 - 30.000 TL üstüne alabiliyordunuz.

Ancak geçen yıllarda verginin artması, kurun coşması ve Passat'ın arşa çıkartılması araba üstünde kötü bir algı oluşturdu. Yoksa güzel araba.

Tabii şu da var, ben olsam passat değil Superb alırdım. Eski kasası güzel değildi ama son 3 yıldır kasası çok güzelleşti.

Motor hacmi 2 litre olunca C sınıfı araçların fiyatları da bu düzeye fırlıyor. Doğru düzgün, motoru da 1.6 litrenin üzerinde bir araba almak istediğinde devlet "kardeşim hayırlı olsun araba alıyorsun ama bana da 2-3 tane kap bakayım oradan" diyor... Bunun dışında 1.6 litre ve altı olan araçlarda da bu otomobil grupları (bu defa marka adı vermiyorum, bahsettiğim noktayı anlamak istemeyen çıkıyor) kendi asıl markalarının kâr marjlarını yüksek tuttukları için bir alt markasındaki arabayı almak fiyat/performans açısından daha mantıklı oluyor.

Vergiler böyle giderse 2 silindir, 0.5 hacim, 4 turbolu motorlar almak zorunda kalacağız artık... Tam Turbo teknolojisini geliştirmelik ülkeyiz he... :D

Yeni konular

Geri
Yukarı