Passat neden bu kadar gereksiz pahalı?

Bende aston Mart'in hariç hiçbir arabaya karşı bir aşk yok, Ford'un zamanında çaldığı o ön aston panjuru da beni kafalamaz. :D

Yalnız 508 beğendiğim bir model, Tiguan'ı alırken biraz kız arkadaşımdan ve arkadaşlarımdan dolayı bir seçim yapmıştım. Gerçekten de memnunum, özellikle deprem sonrasında büyük kolaylıklar sağladı bir şeyleri taşıma konusunda ama bu defa kendi isteğimi uygulamaya karar verdim.

Megane C sınıfı, Passat D sınıfı ama bunu es geçersek 2016 yılında orta paket Passat 160 bin TL olmaz. 2016 Ağustos ayında dolu (9" ekran, otomatik park, 18" jantla) astra k modelini 82,500 TL'ye almıştım. Muhtemelen fiyatını yanlış hatırlıyordur.

Comfortline dedim ve biraz pazarlık payı olabilir.

Bende Aston Martin hariç hiçbir arabaya karşı bir aşk yok, Ford'un zamanında çaldığı o ön Aston panjuru da beni kafalamaz. :D

Yalnız 508 beğendiğim bir model, Tiguan'ı alırken biraz kız arkadaşımdan ve arkadaşlarımdan dolayı bir seçim yapmıştım. Gerçekten de memnunum, özellikle deprem sonrasında büyük kolaylıklar sağladı bir şeyleri taşıma konusunda ama bu defa kendi isteğimi uygulamaya karar verdim. Geçen yıl C HB, C SUV, D sedan almak için kullandığım çok sayıda arabadan biri 508 GT modeliydi ama bütçem gereği GT Line'da kalacak gibiyim. Yaz sonunda Çeşme'de ya da Urla Çeşmealtı'nda ev masrafım var.

Megane C sınıfı, Passat D sınıfı ama bunu es geçersek 2016 yılında orta paket Passat 160 bin TL olmaz. 2016 Ağustos ayında dolu (8" ekran, otomatik park, 18" jantla) Astra K modelini 82,500 TL'ye almıştım. Muhtemelen fiyatını yanlış hatırlıyordur.

2016 yılında 170 bine 5.20 i alınıyordu. Passat nasıl 160 olsun?
Yanlış hatırlıyor arkadaş büyük ihtimal.
52DC26B1-5DA5-4BE0-B36B-81C16CA42B3F.png

Comfortline dedim ve biraz pazarlık payı olabilir.
2016 yılında A4 Avant 2.0 Quattro 225 bin TL civarındaydı, almadığım için sonradan kafamı duvarlara vurmuştum. Astra K 82,500'e aldım, BMW 1 95 bin TL civarındaydı, Mercedes C 130 bin TL olması lazımdı. Passat'ın 160 bin TL olması yüksek hacimli motor hariç pek olacak şey değil gibi hatırlıyorum.

2016 yılında A4 Avant 2.0 Quattro 225 bin TL civarındaydı, almadığım için sonradan kafamı duvarlara vurmuştum. Astra K 82,500'e aldım, BMW 1 95 bin TL civarından başlıyordu. Passat'ın 160 bin TL olması yüksek hacimli motor hariç pek olacak şey değil gibi hatırlıyorum.
Yalnız şaka gibi. 2015-6 yılında 0 M550d aracı 530’a alıyormuşsuz. Şimdi o paraya 2.0 Passat alamıyoruz. Gerçekten yazık.

2016 yılında A4 Avant 2.0 Quattro 225 bin TL civarındaydı, almadığım için sonradan kafamı duvarlara vurmuştum. Astra K 82,500'e aldım, BMW 1 95 bin TL civarındaydı, Mercedes C 130 bin TL olması lazımdı. Passat'ın 160 bin TL olması yüksek hacimli motor hariç pek olacak şey değil gibi hatırlıyorum.

2.0 TDI DSG ile ancak:

Doğru hatırlıyormuşum, 2 litrelik olanda olabilir ancak diye aklımda kaldı.

Ben olsam almazdım mesela, o kadar yüksek. Ya da o fiyata çıktıysam, başka alternatiflere bakardım. Yani yanlış hatırlamıyorsam Superb'nin orta paketleri Passat'tan daha doluydu, ki segment yükseltebilirsin 160.000 TL bandında.

Kendi arabasını öven tayfa da gelmiş. Her ne kadar fiyatını gömsek bile Megane ile karşılaştırmaz bana göre. Talisman için aynı şey söyleyemem ama Megane için rahatlıkla derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı