Passat neden bu kadar gereksiz pahalı?

Kendi arabasını öven tayfa da gelmiş. Her ne kadar fiyatını gömsek bile Megane ile karşılaştırmaz bana göre. Talisman için aynı şey söyleyemem ama Megane için rahatlıkla derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bizim hiç o kadar lüks arabanmız olmadı ama hayalim. Daha objektif bakmanızı öneririm.

Passat ve Megane'ı karşılaştırıyorsunuz, aynı segmentde bile değiller.
Kendi arabasını öven tayfa da gelmiş. Her ne kadar fiyatını gömsek bile Megane ile karşılaştırmaz bana göre. Talisman için aynı şey söyleyemem ama Megane için rahatlıkla derim.

Passat'la Megane'ı karşılaştırana ne diyebilirsin, hadi talisman olsa anlarımda Megane...
@SideWinder @326001 hangi mesajı ve kimi ciddiye alacağınızı da biliyorsunuz normalde, neden böyle cevap verme gereği duydunuz ki? :D zaten başta ırkçı söylemden dolayı kâle almamak lazımdı, ben de ciddiye alıp cevap verdikten sonra pişman oldum.

Ben de pişman oldum gerçekten.

Çünkü orta-yüksek arası geliri olan aileler şişirdikçe şişirdi bu arabaları, öyle bir araba sırf 2020 full diye 1m lira vermem, manyak mısınız oğlum? Giderim aynı paraya 2017-2018 BMW 5 series alırım. Bi şuna bak bide şuna.

Ben olsam almazdım mesela, o kadar yüksek. Ya da o fiyata çıktıysam, başka alternatiflere bakardım. Yani yanlış hatırlamıyorsam SuperB'nin orta paketleri Passat'tan daha doluydu, ki segment yükseltebilirsin 160.000 TL bandında.

Aynen o zamanlar BMW de bakıyorduk, tam hatırlamadığım için yalan olmasın 200 bin civarı vardı birkaç modeli fakat parçaları, bakımları pahalı olur diye almamıştık, keşke alsaydık.
Çünkü orta-yüksek arası geliri olan aileler şişirdikçe şişirdi bu arabaları, öyle bir araba sırf 2020 Full diye 1M lira vermem, manyak mısınız oğlum? Giderim aynı paraya 2017-2018 BMW 5 series alırım. Bir şuna bak bir de şuna.

Katılıyorum, şu an Passat alınmaz bence de.

@Yararsız Üye "çok gizli" araban hayırlı olsun :D. Onunla alakalı duyduğum tek eleştiri tavanının iniş şeklinden dolayı arka tarafındaki kafa mesafesinin biraz az olduğu yönündeydi, o da 1.90 altındakiler için sorun olmaz. Hangi versiyonunu almayı planlıyorsun? Sana 225 beygir gider :).

@Yararsız Üye "çok gizli" araban hayırlı olsun :D. Onunla alakalı duyduğum tek eleştiri tavanının iniş şeklinden dolayı arka tarafındaki kafa mesafesinin biraz az olduğu yönündeydi, o da 1.90 altındakiler için sorun olmaz. Hangi versiyonunu almayı planlıyorsun? Sana 225 beygir gider :).
225 beygirliği alırsa, bi' rolling yapmak isterim :D
Tahminimce, 165 beygirlik olan modeli alır.
Hayırlı olsun tekrardan. @Yararsız Üye

Onunla alakalı duyduğum tek eleştiri tavanının iniş şeklinden dolayı arka tarafındaki kafa mesafesinin biraz az olduğu yönündeydi.
Geçen yıl şimdi kullandığım aracı alırken test ettiğim araçlardan biriydi. Diz mesafesi güzel, tasarım güzel, yol tutuş ve sürüş iyi. Arka baş mesafesi cam tavan yoksa bir sorun sayılmaz ama asıl sorun normalin çok üstünde olan omuz mesafem için o direksiyon biraz ufak kalıyor. Bir de ön tarafta kız arkadaşım, annem ya da boyu kısa bir arkadaşım otururken çok memnun olmayacak, orta konsol biraz yukarıda kaldığı için biraz kapalı bir alanda oturuyor gibi hissedebilirler.

Arabayla zaten çok bozuk yollarda işim yılda 1-2 gün ancak oluyor, o günler de dikkat ederim artık. Termosifon, koltuk gibi büyük yükleri de arabayla taşımam artık fakat 225 beygir için bütçemi zorlamak istemiyorum 180 beygirlik GT Line'ı alırım. Yaz sonunda yazlık da satılınca Çeşme ya da Urla'da yeni ev masrafım var, ona bütçe ayırmayı tercih edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı