Passcode 1.3 tanıtımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam vallahi çok güzel gözcüden sonra bayağı güzel. (Gözcü de güzel bu da güzel anlamında dedim.)
Sadece şu delete, add kısımları biraz daha sade ve küçük olabilirdi.
Ve hocam fazla mor renk kullanmışsınız, renk çeşitliliğini arttırmanızı öneririm.

Dediğim gibi test aşamasında. Şu an back-end kısmı ile uğraşıyorum daha çok. Bittiği zaman çok daha modern bir arayüz olacak 👍
Kaynak kodunu paylaşırsa bence programın şifreleri nasıl şifreleyip sakladığı da belli olacağı için daha güvensiz olmaz mı?
Yanlışım varsa affola.

Güvenlik algoritmasını paylaşmayacağım. Programın akış kodunu paylaşacağım. Güvenlik algoritmasını paylaşırsam zaten bir anlamı kalmaz.

Kaynak kodunu paylaşırsa bence programın şifreleri nasıl şifreleyip sakladığı da belli olacağı için daha güvensiz olmaz mı?
Yanlışım varsa affola.
Muhtemelen MD5 ile şifreliyor. Öyleyse kaynak kodunu paylaşmak herhangi bir güvenlik açığı oluşturmaz.

Yok hayır. Hash algoritmaları kullanmıyorum. Özel karakter şifreleme ile uğraşıyorum son 3 aydır. @24099 hocama bahsetmiştim 😃
Ve bunu yerel makinede depolayacaksınız? Herhangi bir hack durumunda güvenliği nasıl sağlayacaksınız? Çift yönlü algoritmalar kırılabilir.

Ve bunu yerel makinede depolayacaksınız? Herhangi bir hack durumunda güvenliği nasıl sağlayacaksınız? Çift yönlü algoritmalar kırılabilir.

Onun içinde çalışmalar yaptım. Ancak biliyorsunuz her zaman kırılabilir. Ancak güzel bir fikir verdiniz bana. Şifreleme algoritmasını sunucu üzerinde tutabilirim.

Fikirlerinize açığım arkadaşlar.

Şu an güncel olarak çalıştığım 4 program var.

1623945487097.png

Onun içinde çalışmalar yaptım. Ancak biliyorsunuz her zaman kırılabilir. Ancak güzel bir fikir verdiniz bana. Şifreleme algoritmasını sunucu üzerinde tutabilirim.

Fikirlerinize açığım arkadaşlar.

Şu an güncel olarak çalıştığım 4 program var.

Eki Görüntüle 1072327

Hocam size çok yük vermiyor mu o kadar işle uğraşmak.
Vallahi Allah size sabır ve güç versin ne diyeyim.

İlk defa görenler için Passscode, Türkay Software çatısı altında Windows platformu için geliştirilen şifre yönetme ve saklama yazılımıdır.
Programın özellikleri: Şifrelerinizi özel bir algoritmaya göre biçimlendirip saklamaktadır. Programa bir giriş ekranı ile şifre yazarak girersiniz.

Versiyon: Passcode 1.3
Paketleme türü: Passcode.exe / Portable
Platform: Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10, 11 - Portable x64, x86
Programlama dili: C#

Veri hali.
Eki Görüntüle 1072306

Güncelleme hali.
Eki Görüntüle 1072307

Koyu tema hali.
Eki Görüntüle 1072308

İngilizce hali.
Eki Görüntüle 1072309

Giriş ekranı.

Eki Görüntüle 1072315

Giriş şifresi değiştirme alanı.
Eki Görüntüle 1072311

Çıkış tarihi henüz net değil. Bu ön izleme konusudur.

Not: Bazı kısımlar Türkçe olduğunun farkındayım. Program test aşamasındadır ve şu an kararsızdır.
Not: Veriler yerel makine içinde şifreli şekilde tutulur. Uzak bir makine veya sunucu ile bağlantısı yoktur.
Eray hocam şifrelerimizi çalmazsınız değil mi :D

Hocam size çok yük vermiyor mu o kadar işle uğraşmak.
Vallahi Allah size sabır ve güç versin ne diyeyim.

Gözcü en çok uğraştıran. Program çok büyüdü artık. Geliştirme yapması zorlaştı. Geri kalanı hobi olarak geliştiriyorum. Nereden para kazanıyorsunuz derseniz;

Kendim bir şirkette çalışıyorum yazılım geliştirici olarak.
Ek olarak Gözcü gibi yazılımlara bağış yapan şahıslar, şirketler ile geçimimi sağlıyorum.

Eray hocam şifrelerimizi çalmazsınız değil mi :D

Kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. Politikamız olacak. Olası bir durumda şikayet edebilirsiniz 👍
Bu yeterli sanırım.

Gözcü en çok uğraştıran. Program çok büyüdü artık. Geliştirme yapması zorlaştı. Geri kalanı hobi olarak geliştiriyorum. Nereden para kazanıyorsunuz derseniz;

Kendim bir şirkette çalışıyorum yazılım geliştirici olarak.
Ek olarak Gözcü gibi yazılımlara bağış yapan şahıslar, şirketler ile geçimimi sağlıyorum.

Kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. Politikamız olacak. Olası bir durumda şikayet edebilirsiniz 👍
Bu yeterli sanırım.

Vay be hocam.
Aramızda böyle yazılımcıları görmek beni mutlu ediyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı