Patlamış mosfet ne ile değiştirilebilir?

• Konuyu başlatan Mhmd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 497

Mhmd

Hectopat
Değiştirmek için ekipmanım var arkadaşlar. O konu da sorun yok. El becerisi olan arkadaşım da var yalnız mosfeti nasıl bulabilirim onu bilemiyorum.

77103
4243C
Kodu yazıyor üzerinde.

Değiştirmek için ekipmanım var arkadaşlar. O konu da sorun yok. El becerisi olan arkadaşım da var yalnız mosfeti nasıl bulabilirim onu bilemiyorum.

77103
4243C
Kodu yazıyor üzerinde.
Aliexpress üzerinden bulma imkanın var.

77103
4243C
Kodu yazıyor üzerinde.
Merhaba, mosfetin resmini ve kılıfını iletebilirseniz, yardımcı olabilirim.

Merhaba, mosfetin resmini ve kılıfını iletebilirseniz, yardımcı olabilirim.
57f02a42-8348-4486-af56-5dd92d8d8197.jpeg

Şöyle hocam

Yardımcı olabilecek var mı ?

Dosya Ekleri

• 6889bf53-902f-41a6-af62-5b1c169d7bc5.jpeg
    6889bf53-902f-41a6-af62-5b1c169d7bc5.jpeg
    176,1 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Merhaba, ürünü biraz araştırdım. Mevcut ürün step down DC-DC converter. Muadil olarak yurtiçinde bulabilir misin bilmiyorum ama LM2830 kullanılabilir. Başka alternatiflerde olabilir, müsait zamanımda daha detaylı inceleyeceğim.

Merhaba, ürünü biraz araştırdım. Mevcut ürün step down DC-DC converter. Muadil olarak yurtiçinde bulabilir misin bilmiyorum ama LM2830 kullanılabilir. Başka alternatiflerde olabilir, müsait zamanımda daha detaylı inceleyeceğim.
Teşekkür ederim. Bilginiz varsa acaba modem veya başka bir cihazın anakartından sökebilir miyim böyle bir mosfet? Benzer ürünler var mıdır?

Teşekkür ederim. Bilginiz varsa acaba modem veya başka bir cihazın anakartından sökebilir miyim böyle bir mosfet? Benzer ürünler var mıdır?
Muhtemelen modemde bu tarz bir ürünle karşılaşmanız mümkün. Ancak aynı kılıfta ve aynı spec.'lerde bir ürün bulabilir misiniz. Onu tek tek incelemek gerekir.

Geri
Yukarı