Patreon nedir, nasıl kullanılır?

Player_7659

Hectopat
Bir beatmaker olarak yaptığım beatleri Patreon üzerinden satabilecegim konusunda bir öneri aldım. Fakat sitenin ne işe yaradığını, nasıl satacağımı veya YouTube üzerinden nasıl telif vb. konularını halledebilecegimi anlayamadim. Genel sorunum aslında nasıl satacağımı bilmemek. Patreonu araştırmama rağmen isime yarayan şey olmadığını düşünüyorum. Baska bir çözümünüz varsa yazabilirsiniz. Eger patreonbdogru bir çözümse bana nasıl yapacağımı anlatabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Patreon kullanmak istiyorsan iyi derecede İngilizce bilmek zorundasın. Ben de patreon kullanıcısıyım. Benim de kendi yazdığım romanlarım orada sergileniyor. Önce beatlerin için katalog oluşturmalısın. Örnek veriyorum.
Kademe 1 - beatlerimi dinleyebilirsin (5 dolar)
Kademe 2 - beatlerimi hazırlık aşamasındaki hallerini de dinleyebilirsin (7 dolar)
Kademe 3 - Discord üzerinden benimle iletişim kurabilme şansı. (20 dolar)
Gibi. Sonrasında da sağda solda reklamını yap. Instagram ve Discord sayfası aç. Bu anlattıklarım tam anlamıyla işine yarayacaktır. Soruların olursa bana sorabilirsin. Sana yardımcı olurum. Dediğim gibi 3 yıldır kullanıyorum.

Patreon kullanmak istiyorsan iyi derecede İngilizce bilmek zorundasın. Ben de patreon kullanıcısıyım. Benim de kendi yazdığım romanlarım orada sergileniyor. Önce beatlerin için katalog oluşturmalısın. Örnek veriyorum.
Kademe 1 - beatlerimi dinleyebilirsin (5 dolar)
Kademe 2 - beatlerimi hazırlık aşamasındaki hallerini de dinleyebilirsin (7 dolar)
Kademe 3 - Discord üzerinden benimle iletişim kurabilme şansı. (20 dolar)
Gibi. Sonrasında da sağda solda reklamını yap. Instagram ve Discord sayfası aç. Bu anlattıklarım tam anlamıyla işine yarayacaktır. Soruların olursa bana sorabilirsin. Sana yardımcı olurum. Dediğim gibi 3 yıldır kullanıyorum.
Hocam şimdi amacım aslında youtube üzerinden satmak. Ama öylesine video olarak koyarsam telif konusunda haklarımı elde edemem yani isteyen kopyalar. Ama satabilmiş olmak icin benim sattığım zaman baskasina verebilecegim bir telif hakkı olmali yani bunu patreon üzerinden nasil elde edebilirim?

Hocam şimdi amacım aslında YouTube üzerinden satmak. Ama öylesine video olarak koyarsam telif konusunda haklarımı elde edemem yani isteyen kopyalar. Ama satabilmiş olmak icin benim sattığım zaman baskasina verebilecegim bir telif hakkı olmali yani bunu patreon üzerinden nasıl elde edebilirim?

Anlattığım şekilde yapacaksın. Ama hiç kimse almasın dersen eğer NFT yapman lazım. Sana ait olduğu lisanslı olarak tescillenecek.

Anladım hocam peki diyelim YouTube üzerinden reklamını yaptım yani bir sample koydum. İnsanlari patreona alması için nasıl yönlendireceğim?

Şu şekilde atıyorum 5. şarkını yaptın YouTube'ta 3. yü yayınla. Patreon üzerinden 4. şarkım yayında dersin. İnsanlar oradan dinler. Ama ciddi fanların olması lazım. Ortalama bir kullanıcı nasılsa 1 aya kalmaz 4'ü atar der bekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı