Patriot B-Die belleklere OC önerisi

poffyze

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Aorus Pro X579
İşlemci
5800X
Selamlar, elimde 8x2 Patriot Viper b-die RAM var. 4000MHz, 5800X işlemci, Aorus Pro X570 kart ile nasıl bir overclock önerirsiniz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• patriot.png
    patriot.png
    48 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba benim de var aynı ramlerden var ben böyle yaptım.

Dosya Ekleri

• ZenTimings_Screenshot.png
    ZenTimings_Screenshot.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 54
CL 14 yapılabilir gibi
şöyle diyeyim oc yaptıktan sonra saatlerce test yapıyoruz biliyorsun ben işlemcimi 4.6 ghz alıp ramleride 4000 mhz cl 16 yaptım illa stok olmalı yoksa olmuyordu ne zaman ramleri 3733 e çektim attığım değerleri yaptım daha hata almadım intelde yükseltiyorsun ama amd de ramleri düşürmelisin sen mesela 3600 mhz cl 14 bir dene

3600 mhz cl 14-15-15-15-30 voltajı 1.4 yap çok yükseltirsen ramler ısınır ram soğutucu olmadan olmuyor.Deneme yanılma yöntemleriyle bulursun değerleri ama voltajı çok yükseltme ısınıyor ramler deli gibi.
Forumda bir arkadaş şu değerleri almış gerçekten ağzım açık kaldı
bende öyle düşüyordum değerleri pc açılıyordu sorun yokmuş gibi testleri yapınca bir sürü hata veriyordu arkadaşın test videosu var mı? veya test etmiş mi?
bende öyle düşüyordum değerleri pc açılıyordu sorun yokmuş gibi testleri yapınca bir sürü hata veriyordu arkadaşın test videosu var mı? veya test etmiş mi?
sen bu değerleri bir yap testlerini yap bakalım hata verecek mi vermezse süper değerler bulmuş adam ama bu kullandığı test programı iyi çalışıyor mu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Aynı değerleri girersem bir şey bozulmaz değil mi?

3600 MHz CL 14-15-15-15-30 voltajı 1.4 yap çok yükseltirsen RAM'ler ısınır RAM soğutucu olmadan olmuyor. Deneme yanılma yöntemleriyle bulursun değerleri ama voltajı çok yükseltme ısınıyor RAM'ler deli gibi.

Bende öyle düşüyordum değerleri PC açılıyordu sorun yokmuş gibi testleri yapınca bir sürü hata veriyordu arkadaşın test videosu var mı? Veya test etmiş mi?

Bende öyle düşüyordum değerleri PC açılıyordu sorun yokmuş gibi testleri yapınca bir sürü hata veriyordu arkadaşın test videosu var mı? Veya test etmiş mi?

Sen bu değerleri bir yap testlerini yap bakalım hata verecek mi vermezse süper değerler bulmuş adam ama bu kullandığı test programı iyi çalışıyor mu bilmiyorum.

Aynı değerleri girsem bir şey bozulmaz değil mi?

O ekran görüntüsünün sahibi benim.

1645787377215 (1).png

10 Cycle(s) TestMem5 testinden, 10 dakikalık Prime95 Large FFTs testinden, MemTest86 testinden, AIDA 64 Memory Stress testinden ve bütün oyun testlerinden sorunsuz geçti.

Aynı değeri denemeni tavsiye etmem. Forumda aynı RAM'e sahip üç kişiye daha OC yaptırdım ve bendeki kadar iyi OC potansiyeline sahip bin üçünde de yoktu. Zaten tamamen aynı RAM ve çip bile olsa bin kalitesi her zaman farklılık gösterir.

O ekran görüntüsünün sahibi benim.

Eki Görüntüle 1343284

10 cycle(s) testmem5 testinden, Memtest86 testinden, AIDA 64 Memory stress testinden ve bütün oyun testlerinden sorunsuz geçti.

Aynı değeri denemeni tavsiye etmem. Forumda aynı RAM'e sahip üç kişiye daha OC yaptırdım ve bendeki kadar iyi OC potansiyeline sahip bin üçünde de yoktu.

Eline sağlık, harikasın. Peki bana ne önerirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı