Patriot burst 120 GB düşük hız

kaanduke

Decapat
Arkadaşlar merhaba, normalde 1TB'lık HDD kullanıyorum ve yavaş geliyordu sistem. Bu yüzden sisteme artı olarak 120GB'lık Patriot burst SSD aldım ve sistemi formatlayıp SSD'ye kurdum fakat SSD'nin vaad ettiği değerlere ulaşamadım. Bunun nedeni nedir? Nasıl çözebilirim?
BIOS'um güncel. Chipseti yükledim. SATA girişlerinin hepsini tek tek denedim ve aynı sorunla karşılaştım. Aşağıya da atto ve Crystal disk ile yaptığım testleri ekledim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 100
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, normalde 1TB'lık HDD kullanıyorum ve yavaş geliyordu sistem. Bu yüzden sisteme artı olarak 120GB'lık Patriot burst SSD aldım ve sistemi formatlayıp SSD'ye kurdum fakat SSD'nin vaad ettiği değerlere ulaşamadım. Bunun nedeni nedir? Nasıl çözebilirim?
BIOS'um güncel. Chipseti yükledim. SATA girişlerinin hepsini tek tek denedim ve aynı sorunla karşılaştım. Aşağıya da atto ve Crystal disk ile yaptığım testleri ekledim.

Keşke daha bilindik bir marka alsaydınız.

Öncelikle yazılımından Firmware güncellemesini kontrol edin. Ardından hız testini arkada hiçbir şey açık olmadığına emin olduktan sonra ATTO ile yapın.
Aşağı inip Toolbox seçeneğine tıklayın, otomatik SSD'nin yazılımı iner.

Geri
Yukarı