Patriot Burst 240GB SSD'de oyunlarda donma oluyor

Haysınbörg

Hectopat
Patriot Burst 240GB SSD'ye sahibim, oyun oynarken bir anda FPS düşüp donuyor ve hiçbir şey yaptırmıyordu yeniden açma tuşuyla açtığımda anakart hakkında bilgi gelen yerde donuyordu. Sonra PSU'dan kapatıp açınca düzeliyordu ama bu sefer öyle olmadı sadece yazı geliyor ve tuşa basınca o yazı çoğalıyor SSD'nin Firmware da sıkıntı var dediler de ben bunu nasıl çözeceğim?

Dosya Ekleri

• 5BBCEE19-026F-4D71-A8E3-0DEBD4EC24D5.jpeg
    5BBCEE19-026F-4D71-A8E3-0DEBD4EC24D5.jpeg
    32,2 KB · Görüntüleme: 25
Doğru, firmware uçmuş. S11 kontrolcü kullanan SSD'lerde pek yaygın olmasa da görülebilen bir sorun.
SSD'nin firmware'ini baştan flashlamanız gerekiyor ki bu işlem sonrası veri kaybı da yaşayabilirsiniz. Bunun için Rusların geliştirdiği yazılımlar mevcut. Uğraşmak istemiyorum vs. derseniz de garantiye gönderebilirsiniz.

Doğru, Firmware uçmuş. S11 kontrolcü kullanan SSD'lerde pek yaygın olmasa da görülebilen bir sorun.
SSD'nin Firmware'ini baştan flashlamanız gerekiyor ki bu işlem sonrası veri kaybı da yaşayabilirsiniz. Bunun için Rusların geliştirdiği yazılımlar mevcut. Uğraşmak istemiyorum vs. derseniz de garantiye gönderebilirsiniz.

Peki bu Firmware nasıl kuracağım basit bir yol mu yoksa garantiye mi göndermeli?

Peki bu Firmware nasıl kuracağım basit bir yol mu yoksa garantiye mi göndermeli?
Dürüst olmak gerekirse hiç bu işlemi yapmadığım için nasıl yapıldığını ve ayrıntısını bilmiyorum. Fakat pek de zor olmamalı. @Strider0628 belki sana yardımcı olabilir.

Firmware @Haylaz2961 hocamın da dediği gibi uçmuş. Şu dosyayı indirip dener misiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı