Patriot Viper Venom RAM alınır mı?

O senin görüşün arkadaşım. Ben herkesin görüşüne saygı duyarım ve kırmızı bir işaret bırakmam.

Benim duruşum budur. Samsung>Hynix>Micron.
Gerçekleri göremeyecek kadar kör isen hayal dünyanda başarılar diliyorum.

@William Butcher @391065 bu kadar iyiyse neden bu kadar ucuz en mantıklı RAM bence bu.

Hynix A çip kullanılıyor, attığın RAM Patriot'un yanından bile geçemez.

Gerçekleri göremeyecek kadar kör isen hayal dünyanda başarılar diliyorum.

Hynix A çip kullanılıyor, attığın RAM Patriot'un yanından bile geçemez.
Hocam benim anakartım MSI PRO X670-P anakartın kendi sitesinde en fazla 7800+(OC) MHz desteklediği yazıyor. Türkiye'de bu anakartın satıldığı mağazalarda neden 6600 MHz(OC) yazıyor en fazla? Anakartım için siz hangi ramleri önerirsiniz? Patriot Viper Venom ramler iyiyse neden bu kadar ucuz? Hangi MHz değeri olanı almalıyım sizce. Şu Corsair ve G.Skill ramler neden kötü bu ikisi arasında hangisi daha iyi sizce. Birde ben bu ramlerin hangi çipe sahip olduğuna nasıl bakacağım. Siz nerden bakıyorsunuz. @deadfellow

Anakart ve QVL'in hiçbir önemi yok.

Patriot'ların ucuz olmasının sebebi direkt üreticiden satın alıyor olman. Amazon Germany tarafından gönderiliyor ve ithalat ücretini sen veriyorsun üstüne.

Türkiye'de pahalı olmasının sebebi distribütor yurtdısından getiriyor ve ithalatını kendisini yapıyor sonra İtopya, Sinerji gibi firmalara satıyorlar sonra o firmalar son kullanıcıya satıyor, doğal olarak fiyat kabarıyor.

Anakart ve QVL'in hiçbir önemi yok.

Patriot'ların ucuz olmasının sebebi direkt üreticiden satın alıyor olman. Amazon Germany tarafından gönderiliyor ve ithalat ücretini sen veriyorsun üstüne.

Türkiye'de pahalı olmasının sebebi distribütor yurtdısından getiriyor ve ithalatını kendisini yapıyor sonra İtopya, Sinerji gibi firmalara satıyorlar sonra o firmalar son kullanıcıya satıyor, doğal olarak fiyat kabarıyor.
Patriot ramlerden MHz değeri ve CL değeri olarak hangisini alıyım hocam ramlerin hangi çipe sahip olduğuna nasıl bakıyorsunuz. Üstteki Corsair ve G.Skill ramlerden hangisi daha iyi birde

Piyasadaki çoğu DDR5 RAM'leri kendi sistemimde kullandım çünkü ondan biliyorum. Corsair ve Gskil arasından Gskill daha iyi.
Patriot ramlerden hangisini alayım hocam anakartımda en iyi performans gösterecek hangisi sanırsam AMD EXPO desteğide var Patriot ramlerde Patriot ramler şuan DDR5'te alınacak en iyi ramler mi? Siz sisteminizde hangi ramleri kullanıyorsunuz. Corsair, G.Skill ve Patriot ramlerin hangi çipi kullandıklarını yazar mısınız birde @deadfellow

Piyasadaki çoğu DDR5 RAM'leri kendi sistemimde kullandım çünkü ondan biliyorum. Corsair ve Gskil arasından Gskill daha iyi.
Cevap vermediniz hocam?

Son düzenleme:
EXPO alman gerekmiyor, XMP alman yeterli. Hynix A çipe sahip bir RAM kullanıyorum markasının hiçbir önemi yok.

Gskill genelde Hynix M, Corsair EXPO'lar Samsung B, genelde 6600 MHz ve üstü RAM'ler Hynix A.

EXPO alman gerekmiyor, XMP alman yeterli. Hynix A çipe sahip bir RAM kullanıyorum markasının hiçbir önemi yok.

Gskill genelde Hynix M, Corsair EXPO'lar Samsung B, genelde 6600 MHz ve üstü RAM'ler Hynix A.
Kullandığınız RAM bu mu hocam?
Patriot Viper Venom RAM'lerden RGB'li ve RGB'siz olanların farkı yok demi. RGB'li olanlara fazla para vermeye gerek var mı?
6000 MHz' mi yoksa en yüksek olan 7400 MHz almalıyım. Aralarda olan 6600, 6800, 7000, 7200 MHz olanlar mı yoksa
RGB'siz RAM'ler
6000 MHz
7400 MHz
RGB'li RAM'ler
6000 MHz
7400 MHz
7000 MHz ve 7200 MHz olanlarda CL değerleri daha düşük birde neden bana hangi RAM'leri almamı önereceksiniz hocam?

Sıradan bir kullanıcı isen 6000-6400 arasında XMP/EXPO desteği olan bir RAM al.

Benim zamanımda Patriot RAM'ler piyasada yoktu sadece Corsair/Gskill vardı o yüzden onu tercih ettim yoksa ben de Patriot alırdım.

Istersen bendekileri sana satayım gidip Patriot alayım lol.

Sıradan bir kullanıcı isen 6000-6400 arasında XMP/EXPO desteği olan bir RAM al.

Benim zamanımda Patriot RAM'ler piyasada yoktu sadece Corsair/Gskill vardı o yüzden onu tercih ettim yoksa ben de Patriot alırdım.

Istersen bendekileri sana satayım gidip Patriot alayım lol.
Anakartım MSI PRO X670-P İşlemcim 7800x3D siz benim yerimde olsaydınız hangisini alırdınız. Patriot ramlerden sıradan kullanıcı değilim en iyi performansı istiyorum. RGB'li olana extra para verirmiydiniz. En yüksek MHz değeri 7400 MHz Patriot RAM'lerde anakartım 7400 MHz verebilecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı