Paugge Vesaa Sertifikalı 2M Displayport 1.4 Kablo iyi midir?

MangrenTR

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, monitörü dikey pozisyona çevirirken takılı DP kablosunu yamultmuştum. 😄
1 Haftadır da HDMI kablo kullanıyorum ve maksimum 120HZ alabiliyorum.
Bugün elime ulaşacak bu Paugge kablo iyi midir acaba?
Bir de monitörüm DP 1.2 destekliyor fakat 1.4 aldım bir sorun olur mu?
Bir de 1.2 ve 1.4 arasında ne gibi farklar var acaba, ekran kartım sorun çıkartır mı?

Son olarakta geçtiğimiz hafta AC Valhalla oynarken hiçbir sorun olmadan rahatça oynayabiliyordum.
Fakat DP kablosu yamulduktan ve yerini HDMI kablosuna bıraktıktan sonra oyun bazı yerlerde titriyor/takılıyor.
Bu durum kablo ile alakalı mıdır?

Monitör: ASUS VG27AQZ 2K/165HZ
GPU: RTX 3070

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın kabloyu bende kullanıyorum. Kalitesini hissettiren sağlam bir kablo.
1.4 olması sorun etmez. Monitör çıkışında ki 1.2 üzerinden görüntü alıyor olacaksın. Bir fark yaratmayacak.
1.4 versiyonlu DP'nin aktarım kapasitesi daha fazla elbette. Yüksek çözünürlükte veya HDR aktifken gerekli oluyor daha çok. Senin böyle bir ekstrem kullanımın olmayacaksa arada ki farkı anlaman zor.

Kablo kalitesi monitörde titreme yaptırır. Bunu DP ile yaşamıyorken HDMI ile yaşadıysan HDMI kalitesizdir.

Kısaca aldığın DP ile sorunsuz işini göreceksin.

Aldığın kabloyu bende kullanıyorum. Kalitesini hissettiren sağlam bir kablo.
1.4 olması sorun etmez. Monitör çıkışında ki 1.2 üzerinden görüntü alıyor olacaksın. Bir fark yaratmayacak.
1.4 versiyonlu DP'nin aktarım kapasitesi daha fazla elbette. Yüksek çözünürlükte veya HDR aktifken gerekli oluyor daha çok. Senin böyle bir ekstrem kullanımın olmayacaksa arada ki farkı anlaman zor.

Kablo kalitesi monitörde titreme yaptırır. Bunu DP ile yaşamıyorken HDMI ile yaşadıysan HDMI kalitesizdir.

Kısaca aldığın DP ile sorunsuz işini göreceksin.
Hocam ellerinize sağlık, teşekkür ederim.

Teslim alıp denedin mi kabloyu?
Evet, şu an takılı ve çok çok iyi.
Monitör ile birlikte gelen DP kablosunda monitöre OC yapıp 165Hz'ye aldığım zaman parlaklık düşüyor ve ani takılmalar oluyordu.
Ben de bu durumu monitöre bağlamıştım fakat şu an 165Hz'de kusursuz kullanıyorum.
Kablonun önemini anlamıştım oldum.
Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.

Evet, şu an takılı ve çok çok iyi.
Monitör ile birlikte gelen DP kablosunda monitöre OC yapıp 165Hz'ye aldığım zaman parlaklık düşüyor ve ani takılmalar oluyordu.
Ben de bu durumu monitöre bağlamıştım fakat şu an 165Hz'de kusursuz kullanıyorum.
Kablonun önemini anlamıştım oldum.
Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-01-12 at 14.59.57.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-12 at 14.59.57.jpeg
    92,6 KB · Görüntüleme: 73

Geri
Yukarı