Pavilion 15 fan sesi azaltma

alpglo

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Son günlerde bu konuyla ilgili fazla konu açtım fakat bir türlü sorunuma çözüm bulamadım. Konuyu ilk açtığımda tamamen boştayken fanı hiç ses çıkarmıyordu. Şimdi ise boştayken bile rahatsız edici derecede fan sesi çıkarıyor, gün geçtikçe de daha fazla rahatsız ediyor. Pil gücünde çalışırken yani prize takılıyken ise hafif ses çıkarıyor. Oyunlarda ise aşırı rahatsız edici derecede ses çıkarıyor. Notebook Fan Control uygulamasını denedim fakat işe yaramadı. Konuyla ilgili sayısız videodaki talimatları denedim onlarda işe yaramadı. Bilgisayar henüz iki aylık ve oldukça temiz kullanıyorum o yüzden tozdan kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum. Soğutucu da kullanıyorum. Bu fan sesini nasıl azaltabilirim?

Selamlar. Son günlerde bu konuyla ilgili fazla konu açtım fakat bir türlü sorunuma çözüm bulamadım. Konuyu ilk açtığımda tamamen boştayken fanı hiç ses çıkarmıyordu. Şimdi ise boştayken bile rahatsız edici derecede fan sesi çıkarıyor, gün geçtikçe de daha fazla rahatsız ediyor. Pil gücünde çalışırken yani prize takılıyken ise hafif ses çıkarıyor. Oyunlarda ise aşırı rahatsız edici derecede ses çıkarıyor. Notebook fan Control uygulamasını denedim fakat işe yaramadı. Konuyla ilgili sayısız videodaki talimatları denedim onlarda işe yaramadı. Bilgisayar henüz iki aylık ve oldukça temiz kullanıyorum o yüzden tozdan kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum. Soğutucu da kullanıyorum. Bu fan sesini nasıl azaltabilirim?

Hocam güç seçeneklerinden dengelide mi?

Değerler normal gibi duruyor güç seçeneklerini değiştirin olmazsa uygulamalarla fan hızını kontrol etmeniz gerekiyor Fan Control bende sorunsuz çalışıyordu.

Değerler normal gibi duruyor güç seçeneklerini değiştirin olmazsa uygulamalarla fan hızını kontrol etmeniz gerekiyor Fan Control bende sorunsuz çalışıyordu.
Yeni serilerde fan control çok sıkıntılı. I7'li ve 1650Ti'lı versiyonunu kullanıyorum ama fan ayarı yok.

Geri
Yukarı