Pavilion BIOS sürümüm güncel mi ?

Sorunun BIOS sürümünden olduğunu zannetmiyorum. Hdtune ile harddiski test eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun BIOS sürümünden olduğunu zannetmiyorum. Hdtune ile harddiski test eder misiniz?
İndirdim ama nasıl kullanacağımı ve napacağımı bilmiyorum ?

Yazılım ve sürücü indirmeleri HP Pavilion dv6-6b04st Entertainment Dizüstü Bilgisayar | HP® Destek
Evet bios sürümün güncel. Windows 8 x64 kullanıyorsun dimi?
Mavi ekran alıyorsan c:windows minidump altında bulunan dosyaları rarlayıp bize gönder.
pc windows 7 64 bit.Birde sizin dediğiniz klasürü rarlıyamıyorum erişim engellendi diyor.

Maşallah bu ne biçim hata :D Dolmuş daşıyor.
Sorun kaynakları; Bluetooth, Lan, Wireless, Touchpad, Ekran kartı, Virüs, CD/HDD driver ve bağlantıları. Avg kullanıyorsun Kullanma.
Kısaca Leptop'un hata almayan yeri kalmamış :D
İlk önce Win8 veya Win8.1 x64 formatı atın. Sonra HDTUNE ile errorscan testi yapıp healt bölümü ile sonuç resimlerini paylaşın.
Aida64'ten Rapor oluştur HTML olarak ve bunu da resimlerle beraber rar içine ekle ve paylaş. Memtest 86+ ile test yapın sonuç kırmızı veriler çıkar ise Ramlerde sorun var.

Notebook umun garantisi var onlara bu sorunu soylesem yaparlar mı peki? Ben bir keresinde aramıştım bana hpnin kendi sitesinden bişey indirtti kurdurdu falan ama sorun devam etti tabikide
Bir de windows 8 e format atmadan yapamazmıyız çünkü bilgisayarımdaki Windows 7 orjinalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Notebook umun garantisi var onlara bu sorunu soylesem yaparlar mı peki? Ben bir keresinde aramıştım bana hpnin kendi sitesinden bişey indirtti kurdurdu falan ama sorun devam etti tabikide
Bir de windows 8 e format atmadan yapamazmıyız çünkü bilgisayarımdaki Windows 7 orjinalde.
Lisansını kaydet Forumda Windows lisans yedekleme yaz ara bul uygula onu iyi bir yerde sakla. Sonra dediğimi kurabilirsin, İstediğin zaman win7 atıp lisansını geri yükleyebilirsin. Servise verip yaptırabilirsin ancak formatı yine win7 atarlar Win8 lisansın olmadığı için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı