Pavilion G6 2212ST mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Gorgil

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba oncelikle yeni katıldım bu mecraya. Cihazım HP Pavilion G6 2212ST modeli i5 3. nesil (3210M), 8 GB RAM ve 2 GB ekran kartı. Cihazımla PES 2017 oynuyordum HDMI bagli bir sekilde uzun sure (15-20 dk) oyun mac sonu ekraninda kaldiktan sonra tekrar oynamak isterken cihaz dondu ve cihazi kapatmak zorunda kaldım. Sonralari defalarca bilgisayari acmama rağmen oyuna girdiginde görüntü alamadim. Ekran beyaz siyah flash patlar gibi oldu. Format atmama ragmen SSD'den HDD'ye dönüp bulunan 2 adet RAM'i tek tek denememe ragmen hala mavi ekran aliyorum. Ama sadece yeniden baslatinca, yani normal acilista vermiyor. Yeniden baslatinca mavi ekran aliyorum ve hepsi farkli isimde. Yardimci olabilecek var mi?

O da muhtemelen RAM bellekte olan arızadan kaynaklı.
Önce bir şekilde verdiğim rehbere göre bir MemTest flaşı hazırlayın ve RAM bellekleri test edin.
Desteğiniz için teşekkür ederim.Dediklerinizi deneyip dönüş yapacağım umarım olur 😕
O da muhtemelen RAM bellekte olan arızadan kaynaklı.
Önce bir şekilde verdiğim rehbere göre bir MemTest flaşı hazırlayın ve RAM bellekleri test edin.
Flaşı hazırladım ancak biostan ne şekilde gireceğimi bulamadim bu konuda herhangi bir kaynak paylaşabilir misiniz ?

Son düzenleme:
BIOS menüsünün fotoğrafını atın.
Boot menüsüne önce girin.
Teşekkurler problemi kesin olarak buldum.Bilgisayarıma temiz format attım (ayrıca bellekleri windows bellek testi ile tarattım temiz çıktı.) İntel ve amd sürücüleri yüklüyor daha sonra AMD devre dışı bırakıyorum.Defalarca yeniden başlattım açma kapama gerçekleştirdim bir problem olmadı ancak amd etkinleştirip yeni başlattığımda ilk başlatmada mavi ekran aldım daha açamıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı