Pavilion G6 Windows 8.1 32 bit UEFI kurulum yapılır mı?

goldmobile

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim notebook Pavilion G6 8.1 64 bit UEFI kurulu şu anda benim iki sorum olacak. 8.1 32 bit'i Windows'u UEFI kurulumu oluyor mu? Oluyorsa nasıl? Ben Rufus'la yazdım ama notebook boot etmedi USB'yi.
İki 32 bit kurdum diyelim. HP'nin resmi sitesinde bu model için 32 sürümü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
32-bit bir işletim sistemi UEFI olarak kurulmuyor. UEFI standartı için 64-bit işletim sistemi ve anakartın UEFI destekli olması gerekir. Ayrıca bilgisayarınız UEFI destekli ise neden 32-bit işletim sistemi kurmak istiyorsunuz ki? Bilgisayarınızın da tam modelini belirtirseniz daha iyi yardım alabilirsiniz. HP Pavilion G6 adı altında sadece 1 model yok çünkü.

32-bit bir işletim sistemi UEFI olarak kurulmuyor. UEFI standartı için 64-bit işletim sistemi ve anakartın UEFI destekli olması gerekir. Ayrıca bilgisayarınız UEFI destekli ise neden 32-bit işletim sistemi kurmak istiyorsunuz ki? Bilgisayarınızın da tam modelini belirtirseniz daha iyi yardım alabilirsiniz. HP Pavilion G6 adı altında sadece 1 model yok çünkü.

işte bende tam olarak bunu netleştirmeye çalışıyorum çünkü benim daha önce bildiğimle uefi desteğini sadece 64 bit windows destekliyor ama bazı forumlarda yabancı ve s yazıyor 32 bit windows da uefi destekliyor diye bende dedim 32 bit kuruyorsam hani uefi olsun.
32 bite geçmek isteyimse 1 önce ram kullanımını düşürmek 2 sürücü imzalama zorunluğundan kurtulmak ve.s
notebookum pavilion g6-2205sr
birde belirteyim ben şöyle yapdım
8.1 32 bit iso dosyasını bu şekilde usb ye yazdım
jh.PNG

biosu da bu şekilde ayarladım
5gRBXj.jpg

boot menüsünden usb yi seçdim
1LnXWj.jpg

ama boot etmedi böyle yazdı / no bootable device insert boot disk and press any key
hqdefault.jpg

bir yerde yalnışımı yapıyordum bilmiyorum ama sonuçda bu şekilde kuramadım. benimde düşündüğüm kadarıyla burada yalnış olan isoyu uefi olarak yazdım ama 32 bit uefi desteklemediği için boot etmediği
son çare iso dosyasını mbr bölüm düzeni olarak ntfs dasya sistemi olarak yazdım
i.PNG

boot etdi ama sorunum disk seçimi bölemende çıkdı şöyle ki hiçbir diski seçmiyor bu disk gpt bölem dezenli diye
Screenshot_2017-02-26-18-19-43.jpg

burdan ilerleyemiyorum yardımınıza ihtiyacım var ne yapmalıyım ?

bu arada 2 senedir bu foruma kayıtlıyım ama bir türle türkçe kurallarını çözemedim Azerbaycandan katılıyorum dikkate almanızı rıca ederim yöneticilerden hek konu ve ya yorumdan sonra kısıtlama alıyorum

Son düzenleme:
Hangi kaynakta 32-bit Windows'un UEFI desteği olduğunu yazmışlar bilmiyorum ama doğru olmadığını siz de görmüşsünüz.
RAM kullanımını 32-bit Windows kurarak düşürmez, aksine RAM kullanımını daha da zorlaştırırsınız. 64-bit bir işletim sistemi RAM'i 32-bit işletim sisteminden daha iyi kullanır. Özellikle RAM'iniz 3,5 GB ve üstü ise 64-bit kurmanız gerekir. Çünkü 32-bit işletim sistemi 3,5 GB RAM'den fazlasını göremez, görse bile tam performansıyla kullanamaz.
Sürücü imzalamasını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için 32-bit'e geçmenize gerek yok :): HARİTA: Windows 8.1 Sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakma [Resimli Anlatım]
Yukarıda aldığınız GPT hatası ise GPT biçimli bir diske Legacy Windows kurmaya çalışmanızdan kaynaklanıyor. GPT diske sadece 64-bit UEFI Windows kurulabilir.

Hangi kaynakta 32-bit Windows'un UEFI desteği olduğunu yazmışlar bilmiyorum ama doğru olmadığını siz de görmüşsünüz.
RAM kullanımını 32-bit Windows kurarak düşürmez, aksine RAM kullanımını daha da zorlaştırırsınız. 64-bit bir işletim sistemi RAM'i 32-bit işletim sisteminden daha iyi kullanır. Özellikle RAM'iniz 3,5 GB ve üstü ise 64-bit kurmanız gerekir. Çünkü 32-bit işletim sistemi 3,5 GB RAM'den fazlasını göremez, görse bile tam performansıyla kullanamaz.
Sürücü imzalamasını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için 32-bit'e geçmenize gerek yok :): HARİTA: Windows 8.1 Sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakma [Resimli Anlatım]
Yukarıda aldığınız GPT hatası ise GPT biçimli bir diske Legacy Windows kurmaya çalışmanızdan kaynaklanıyor. GPT diske sadece 64-bit UEFI Windows kurulabilir.
yani ben bu bilgisayara 32 bit kuramam öylemi?

yani ben bu bilgisayara 32 bit kuramam öylemi?
HP ElitePad 900 G1 Tablet PC - Creating a 32-bit UEFI Bootable USB Flash Drive to Install Windows | HP® Customer Support

32-bit kurabilirsiniz, ama UEFI olarak değil. Ayrıca ilk defa bir kaynağın (HP olması ayrıca şaşırttı) 32-bit UEFI kurulum yönergesi hazırladığını görüyorum. Bence sırf yukarıda yazdıklarınız için bunu yapmanıza gerek yok. Söyledikleriniz için çözümler var internette.

64 bit kurun. Rufus'u açın ve sırayla şunları yapın.

1-Önce elinizdeki W10 ISO dosyasını seçin.
2-UEFI için GPT Bölüm Düzeni olarak ayarlayın.

32-bit kurabilirsiniz, ama UEFI olarak değil. Ayrıca ilk defa bir kaynağın (HP olması ayrıca şaşırttı) 32-bit UEFI kurulum yönergesi hazırladığını görüyorum. Bence sırf yukarıda yazdıklarınız için bunu yapmanıza gerek yok. Söyledikleriniz için çözümler var internette.
hayır yukarıda yazdıklarımız için değil de siz sorduğunuz için ve benimde kafam karışdığı için atdım linki ki belki siz daha iyi biliyorsunuzdur diye .
çünki bende (yalnış hatırlamıyorsam bu forumda görmüşdüm) yalnız 64 bit windows uefi desteği sağlıyor biliyordum .
ayrıca sorun orda ki biosumda legalsy support olduğu halde bile kuramıyorum windowsu disc seçim yerinde diski seçmiyor gpt bölümüne sahip diye

sonuç olarak hp sordum bu cihaz sadece 64 bit uefi ve legalsy destekliyor

teşekkürler

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı